Θερμομόνωση

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #32673 από dmtr
Απαντήθηκε από dmtr στο θέμα Απ: Θερμομόνωση
Μια χαρά είναι. Από πριν είναι καλύτερο σίγουρα!!!! και δεν έδωσες μια περιουσία σαν κάποιους άλλους που ξέρω :)

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #32676 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Απ: Θερμομόνωση
Στην δική σου την περίπτωση που δεν θα τρώει ήλιους και βροχές, μπορεί να δουλέψει μιά χαρά. Σε εκτεθειμένους τοίχους έχω τις αμφιβολίες μου.

Η όλη ιστορία δηλαδή γίνεται για να γλυτώσεις το ένα από τα δύο σοβατίσματα, ενώ σαν αρνητικό έχει το αυξημένο κόστος και το κυριότερο την ασυνέχεια στο υαλόπλεγμα, που αυξάνει την πιθανότητα αστοχίας σε τοίχους που θα είναι εκτεθειμένοι στα καιρικά φαινόμενα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #32678 από tazakos
Απαντήθηκε από tazakos στο θέμα Απ: Θερμομόνωση
Η αλήθεια είναι ότι αν ο τοίχος ήταν εκτεθειμένος δεν υπήρχε περίπτωση να ρισκάρω με κάτι τέτοιο. Εκ του ασφαλούς με πλήρη κάλυψη τεντών κ πέργκολας το τόλμησα.

Σήμερα θα βάλω τα βίσματα.

Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #32682 από Τάκης
Απαντήθηκε από Τάκης στο θέμα Απ: Θερμομόνωση

tazakos έγραψε: ....

Σήμερα θα βάλω τα βίσματα.


Τα βύσματα τα προτείνει ο κατασκευαστής των υλικών για επένδυση τόσο μικρού ύψους, περίπου 3μ από ό,τι βλέπω;

Για τον κόσμο του κεφαλαίου είμαστε όλοι ξένοι.
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #32709 από tazakos
Απαντήθηκε από tazakos στο θέμα Απ: Θερμομόνωση
Τάκη όχι, εγώ από το διάβασμα που έχω ρίξει λέω να τα βάλω, ο κατασκευαστής δεν ξέρω τι λέει κ οι πωλητές δεν αποδείχθηκε ότι ξέρουν κ παραπάνω από μένα! :unsure:

2,75 είναι το ύψος, φοβάμαι σε κάνα σεισμό μην έρθει όλο μαζί κάτω αν δεν έχει αγκύρωση στον τοίχο...εσείς τι λέτε?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #32713 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Απ: Θερμομόνωση
Τazako αμα κανει σεισμο παρακαλα να μην εισαι μεσα στο σπιτι εσυ κ η οικογενεια σου! ;)
Να πανε να γ....ουν οι θερμοπροσοψεις κ τα παλιοσιδερα.
Οι ανθρωποι πανω απ ολα.

Υ.Γ.
Αν αποφασισεις να βαλεις βυσματα βαλε στις τελευταιες 2 σειρες κ στην 1η κατω.
Νομιζω θα εισαι ενταξει.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.195 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ