Θερμομόνωση

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31554 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Απ: Θερμομόνωση
Δεν μιλάω για στήριξη, μιλάω κατά πόσο θα σφραγίσουν καλά οι πλάκες η μία με την άλλη, ώστε να μην ανοίξει ο σοβάς μετά από 2-3 χρόνια στις ενώσεις. Στην κλασική θερμομόνωση, τα ρολά υαλονήματος επικαλύπτουν το ένα το άλλο, κατά 10 εκατοστά, ώστε ο οπλισμός να είναι ενιαίος και ο σοβάς που θα πέσει από πάνω, να δέσει παντού. Στον θερμοθώραξ δεν βλέπω πως θα δέσουν τα υαλονήματα ώστε ο οπλισμός να είναι ενιαίος.

Δεν έχουν και κάνα βίντεο, ή ένα pdf με την εφαρμογή, να δούμε τι κάνουν. Πληροφορίες μηδέν.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31556 από tazakos
Απαντήθηκε από tazakos στο θέμα Απ: Θερμομόνωση
σε πρωτη φαση θα τα τοποθετήσω όσο καλύτερα μπορώ χωρίς βίσματα...έτσι σκεφτομαι.θα βάλω φωτό μέσα στο ΣΚ να δούμε τι ψάρια θα πιάσουμε.Νομίζω η φωτό του προϊόντος θα βοηθήσει να καταλάβετε πιο πολύ γιατί το διάλεξα-εμπιστεύτηκα.

Επίσης έχω κ έναν βόρειο τοίχο που αφενός θα έβγαινε στα όρια του διπλανού με εξωτερική αφετέρου θα ήθελε σκαλωσιά οπότε στον τοίχο αυτό έκανα από μέσα μόνος μου πάλι πριν 2-3 μέρες εφαρμογή knauf intherm πανέλα με προεφαρμοσμένη άνθυγρη γυψοσανίδα. Με το αποτέλεσμα κ την ευκολία τους έμεινα πολύ ικανοποιημένος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31580 από γιωργος
Απαντήθηκε από γιωργος στο θέμα Απ: Θερμομόνωση

tazakos έγραψε: σε πρωτη φαση θα τα τοποθετήσω όσο καλύτερα μπορώ χωρίς βίσματα...έτσι σκεφτομαι.θα βάλω φωτό μέσα στο ΣΚ να δούμε τι ψάρια θα πιάσουμε.Νομίζω η φωτό του προϊόντος θα βοηθήσει να καταλάβετε πιο πολύ γιατί το διάλεξα-εμπιστεύτηκα.

Επίσης έχω κ έναν βόρειο τοίχο που αφενός θα έβγαινε στα όρια του διπλανού με εξωτερική αφετέρου θα ήθελε σκαλωσιά οπότε στον τοίχο αυτό έκανα από μέσα μόνος μου πάλι πριν 2-3 μέρες εφαρμογή knauf intherm πανέλα με προεφαρμοσμένη άνθυγρη γυψοσανίδα. Με το αποτέλεσμα κ την ευκολία τους έμεινα πολύ ικανοποιημένος.



περιμενουμε φωτο με αγωνια γιτι δεν μασ τα λες καλα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31613 από tazakos
Απαντήθηκε από tazakos στο θέμα Απ: Θερμομόνωση
σηκώνομαι κύριος το πρωί να πάω να πληρώσω με την πιστωτική να πάρω κ μερικά κ τα υπόλοιπα με φορτηγό την Δευτέρα.
Πάμε εκεί, καθόμαστε να ανοίξει απόδειξη, πέφτει 33 το μέτρο αρχική κ παθαίνω εγκεφαλικό. Αυτοί κάνουν ένα 35% σε ονομαστικές τιμές οπότε θα πήγαινε 22 το μέτρο, πάλι πολλά. τους δείχνω το διαφημιστικό τους που λέει 13,8+φπα κ βάση του οποίου με μια καλύτερη τιμή φτάσαμε στο 12,7 πριν δεκαπέντε μέρες που παρήγγειλα.
Κρύοι ιδρώτες εκατέρωθεν, εγώ σκέφτομαι εναλλακτικές, παίρνουν αφεντικό μιλάν μιλάν...βλέπω κ το τιμολόγιο που τα πήραν 60 μέτρα 950ευρά δηλαδή 15,8 το μέτρο κ λέω την μαμήσαμε.
το πήρε πάνω του το αφεντικό κ είπε δώστε τα όσο είπαμε στον άνθρωπο. Μετά βγάζω κ πιστωτική για δόσεις κ έγινε 2ος χαμός. Οπότε η τιμή είναι λίγο μύθος. το υλικό θα το φωτογραφίσω να σας το δείξω μέσα στο ΣΚ, μάλλον αύριο. ΟΥΦ, φτηνά την γλύτωσα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31614 από filosofos
Απαντήθηκε από filosofos στο θέμα Απ: Θερμομόνωση
οποτε ειναι και λιγο απατη ολη η ιστορια,χαριστικα σου αφησε αυτην τιμη.
προσωπικα πηρα και αλλη γνωμη για το υλικο αυτο και ολοι μου λενε να το αποφυγω!καλη τυχη με τα περαστικα περιμενουμε τα αποτελεσματα και τα συμπερασματα σου.
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by filosofos.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31640 από γιωργος
Απαντήθηκε από γιωργος στο θέμα Απ: Θερμομόνωση
ωχωχωχ!!!!! να δουμε και με τα περαστικα που λεει και ο φιλος φιλοσοφος.
να δουμε πως θα καλυψουν αρμους ατελιες τοιχου κλπ κλπ!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.193 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ