Θερμομόνωση

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31533 από tazakos
Απαντήθηκε από tazakos στο θέμα Απ: Θερμομόνωση
αύριο θα το έχω στα χέρια μου κ θα έχω πιο πολλά να πω για το πως. Γενικα αστερις όπως το έπιασα σε δείγμα φαίνεται να είναι σταθερότατο λόγο εφαρμογής των στρώσεων σε εργοστασιακό επίπεδο θέλω να πιστεύω. κάντε λίγο υπομονή να το βγάλω φωτό να το δείτε κ να το δω κ εγώ. Σαν ιδέα με κέρδισε κ σαν κόστος χρηματικό κ χρονικό επίσης. τώρα σχετικά με την ύπαρξη θερμογεφυρών μεταξύ των πάνελ δεν ξέρω αν θα έχει, είναι κομμένα σχεδόν λέιζερ κ ελπίζω ότι θα εφάπτονται απόλυτα αλλά φυσικά θα δούμε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31536 από tazakos
Απαντήθηκε από tazakos στο θέμα Απ: Θερμομόνωση
σκεφτομαι να τα βάλω έτσι:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31545 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Απ: Θερμομόνωση
tazakos \φιλε επειδη τις ειδες τις πλακες εχουν ετοιμο περασμενο πανω το υαλοπλεγμα και το σοβα ή μενει να βαλεις το σοβα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31547 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Απ: Θερμομόνωση

tazakos έγραψε: αύριο θα το έχω στα χέρια μου κ θα έχω πιο πολλά να πω για το πως. Γενικα αστερις όπως το έπιασα σε δείγμα φαίνεται να είναι σταθερότατο λόγο εφαρμογής των στρώσεων σε εργοστασιακό επίπεδο θέλω να πιστεύω. κάντε λίγο υπομονή να το βγάλω φωτό να το δείτε κ να το δω κ εγώ. Σαν ιδέα με κέρδισε κ σαν κόστος χρηματικό κ χρονικό επίσης. τώρα σχετικά με την ύπαρξη θερμογεφυρών μεταξύ των πάνελ δεν ξέρω αν θα έχει, είναι κομμένα σχεδόν λέιζερ κ ελπίζω ότι θα εφάπτονται απόλυτα αλλά φυσικά θα δούμε.


Δεν μιλάω για θερμογέφυρες, μιλάω για συνοχή των υλικών και συγκεκριμένα του υαλονήματος και του σοβά. Υποτίθεται το υαλόνημα τοποθετείται με αλληλοκάλυψη τουλάχιστον 10 εκατοστών, ώστε να έχει στιβαρή βάση ο σοβάς από πάνω και να μην ρηγματώνεται εύκολα. Εδώ τι γίνεται, παζλ σοβά θα κάνουμε? Μου εγγυάται κανείς ότι δεν θα σκορπίσει σε 2-3 χρόνια? Ειδικά αν είναι να το βάλω εγώ μόνος μου, οπότε και δεν υπάρχει περίπτωση ούτε μία στο εκατομύριο να μου δώσει δίκιο η εταιρία?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31550 από tazakos
Απαντήθηκε από tazakos στο θέμα Απ: Θερμομόνωση

erimitis έγραψε: tazakos \φιλε επειδη τις ειδες τις πλακες εχουν ετοιμο περασμενο πανω το υαλοπλεγμα και το σοβα ή μενει να βαλεις το σοβα?


κ το σοβά έχει.

Αστερις από όσο είδα κ θυμάμαι, λόγω ρομποτικής στρώσης ο σοβάς μαζι με το υαλόπλεγμα ζήτημα να ήταν σε πάχος ένα χιλιοστό, οπότε μήπως λόγω χαμηλού βάρους δεν παίζει τόσο θέμα στήριξης κ συνοχής, με το μυαλό μου το λέω, δεν λέω ότι δεν με θορύβησες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31552 από filosofos
Απαντήθηκε από filosofos στο θέμα Απ: Θερμομόνωση
tazakos για σενα που δεν ειναι εκτεθειμενος ο τοιχος στα φυσικα φαινομενα οπως λες και με βαση την τιμη και την εσωτερικη ενοχληση απο ξενους ανθρωπους οντως μπορει να ειναι μια καλη λυση.ανεβασε φωτο μολις μπορεις να το δουμε.Πλην ομως θα ηθελα να κανω μια επισημανση επειδη κατι μου ειχε αναφερει και εμενα ο μαστορας που μου εκανε δουλεια και το απορριψαμε.πρωτον ο νομος ειναι πως οτι πληρωνεις παιρνεις(οταν δεν υπαρχει αισχροκερδεια και δεν μσς πιανουν αδιαβαστους),μου μπαινουν ψιλοι στ αυτια οταν ακουω τιμες τοσο χαμηλες πιο κατω απο τον μεσο ορο.δευτερον το γεγονος οτι εχει και σοβα ειναι αχρηστο γιατι οι τρυπες που θα κανεις μετα με τα ειδικα καρφια στηριξης θελουν παλι γεμισμα και ειναι λαθος να γεμισουν με σοβα απευθειας χωρις κολλα.επισης οι ενωσεις το ιδιο πρεπει να κλεισουν οσο αλφαδιασμενα και να ειναι.εν κατακλειδι δεν ειναι ενα ενιαιο πραγμα-τοιχος οπως τα κλασσικα αλλα παζλ κομματιων που οταν κ αν λογω υγρασιας σκασουν θα φαινονται σαν τουβλακια που δεν ξερω τι επισκευης χριζουν γιατι δεν μπορεις να τα μπαζωνεις συνεχως με σοβα.τα 33 ευρω ειναι too much!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.179 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ