Θερμομόνωση

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #24296 από γιαννης-δραμα
Απαντήθηκε από γιαννης-δραμα στο θέμα Απ: Θερμομόνωση

stergiosbik έγραψε: Sημερα γυρισα απο το χωριο.
(Τι εχετε γραψει ρε σεις μεσα σε 4 μερες που ελειψα!Βαρεθηκα να διαβαζω)
1ος ξαδελφος περασε εξωτερικη μονωση(5αρι εξηλασμενη fibran με 30euro το τ.μ. εργασια κ υλικα).
Επειδη εκει στα βουνα χειμωνιαζει νωρις θα δει κ τι ψαρια επιασε συντομα. ;)

Χωρις το φπα η με φπα?Φιλος εβαλε 7αρι fibran με 35/τμ χωρις το φπα,και εγω αν προχωρησει το εξοικονομω 7αρι fibran θα βαλω!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #24298 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Απ: Θερμομόνωση

γιαννης-δραμα έγραψε:

stergiosbik έγραψε: Sημερα γυρισα απο το χωριο.
(Τι εχετε γραψει ρε σεις μεσα σε 4 μερες που ελειψα!Βαρεθηκα να διαβαζω)
1ος ξαδελφος περασε εξωτερικη μονωση(5αρι εξηλασμενη fibran με 30euro το τ.μ. εργασια κ υλικα).
Επειδη εκει στα βουνα χειμωνιαζει νωρις θα δει κ τι ψαρια επιασε συντομα. ;)

Χωρις το φπα η με φπα?Φιλος εβαλε 7αρι fibran με 35/τμ χωρις το φπα,και εγω αν προχωρησει το εξοικονομω 7αρι fibran θα βαλω!


Με ΦΠΑ τελικη τιμη.
Το συνεργειο απο Τρικαλα κ η μονωση εγινε σε ορεινο χωριο της Καλαμπακας.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #24304 από Tsimp
Απαντήθηκε από Tsimp στο θέμα Απ: Θερμομόνωση
Γιάννη μηπως μπορεις να με παρεις τηλ 6976921385
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by Tsimp. Αιτία: λαθος κινητο

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #24320 από jimmys81
Απαντήθηκε από jimmys81 στο θέμα Απ: Θερμομόνωση

Τάκης έγραψε:

jimmys81 έγραψε: καλησπερα και απο εμενα,ηθελα να κανω μια ερωτηση για οσους γνωριζουν

Σε μονοκατοικια με υπαρχων μονωση 5 εκατοστων σαντουιτς θελω να τοποθετησω και εξωτερικη μονωση 3 εκατοστων θα υπαρξει καποιο προβλημα

ρωταω γιατι δεν εχω ακυσει να γινετε απο κανεναν και απλα θελω να φτιαξω καλυτερη μονωση


Όλα είναι θέμα κόστους και απόδοσης. Έχεις ήδη μια καλούτσικη ή καλή μόνωση. Τι ωφέλεια προσδοκάς νάχεις με την βελτίωσή της και με τι κόστος;



Ισως ξεχασα να πω το σπιτι βασκα ειναι του αδελφου μου οτι ειναι ασοβατιστο και την εργασια θα την κανω εγω μαζι με τον αδελφο μου οποτε το κοστος θα εναι μονο τα υλικα.

Το σπιτι ειναι εκτεθημενο απο παντου στην βορεια Ελλαδα με πολυ κρυα νομο κιλκιςσε ορεινη περιοχη και θελει ο αδελφος μου φυσικα να κανει μια καλυτερη μονωση που και εγω νομιζω οτι χρειαζετε το θεμα που δεν ξερω ειναι οτι μηπως ειναι λαθος και δεν γινετε εχει πχ προβληματα υγρασιας η κατι αλλο που δεν γνωριζω και ειπα να ρωτησω γιατι δεν το εχω ακουση πουθενα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #24328 από kakos
Απαντήθηκε από kakos στο θέμα Απ: Θερμομόνωση
εγω παλι θα πω πω οτι η τελική τιμη μιας μόνωσης δεν διαμορφωνετε μονο απο το μονωτικό υλικο αλλα και απο την ποιοτητα της κολλας, καρφιων, και ακομη περισσοτερο απο τον τελικο σοβα επιστρωσης. Υπαρχει απλος τσιμεντοηδης, που θα θελει και βαψιμο μετα αρα πρεπει να συνυπολογισθεί στο κοστος, τσιμεντοηδη χρωματιστος, ακριλικος που ειναι ποιο ακριβος και τελος χρωματιστος ακριλικος. τελευταια βγηκε και ενας σιλικονουχος. Για δειτε και αυτα πριν αποφασισετε να προχωρησετε για να μην υπαρχουν δυσαρεστες εκπλήξεις.

ΚΑΒΑΛΑ - ΚΩΣΤΑΣ
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": γιαννης-δραμα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #24341 από Τάκης
Απαντήθηκε από Τάκης στο θέμα Απ: Θερμομόνωση

jimmys81 έγραψε:

Ισως ξεχασα να πω το σπιτι βασκα ειναι του αδελφου μου οτι ειναι ασοβατιστο και την εργασια θα την κανω εγω μαζι με τον αδελφο μου οποτε το κοστος θα εναι μονο τα υλικα.

Το σπιτι ειναι εκτεθημενο απο παντου στην βορεια Ελλαδα με πολυ κρυα νομο κιλκιςσε ορεινη περιοχη και θελει ο αδελφος μου φυσικα να κανει μια καλυτερη μονωση που και εγω νομιζω οτι χρειαζετε το θεμα που δεν ξερω ειναι οτι μηπως ειναι λαθος και δεν γινετε εχει πχ προβληματα υγρασιας η κατι αλλο που δεν γνωριζω και ειπα να ρωτησω γιατι δεν το εχω ακουση πουθενα


Στη θέση του αδελφού σου θα συμπλήρωνα τη μόνωση στην Βορεινή πλευρά του σπιτιού ίσως και σε αυτή που είναι πιο εκτεθειμένη στον καιρό (δηλ από την πλευρά που φυσούν συνήθως οι άνεμοι στην περιοχή) και θα σοβάτιζα εξωτερικά όλο το σπίτι.
Παρόμοια παρέμβαση είχα κάνει στο σπίτι που μένω το 1990, στη Δυτική και Ανατολική πλευρά του σπιτιού που ήταν ασοβάτιστες με ψεκαστή πολυουρεθάνη. Από πάνω σοβάτισμα σε τρεις στρώσεις, ούτε πλέγματα ούτε κόλλες ούτε τίποτα. Μετά από 22 χρόνια μια χαρά είναι.

Για τον κόσμο του κεφαλαίου είμαστε όλοι ξένοι.
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by Τάκης.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.182 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ