Θερμομόνωση

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #73267 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Θερμομόνωση

kobra2 έγραψε:

dimlyk έγραψε: σ αυτο εχει δικιο ο αλεξ ...πρωτα η ταρατσα ...αλλα εκει αν θες να περπατας επανω κοστιζει περισσοτερο... και χρειαζεται και υγρομονωση μαζι

ναι εννοειται για υγρομονωση. δεν ξερω τι εννοεις να περπαταω,η ταρατσα δεν χρησιμοποιειται αλλα μπορει να θε λεις να ανεβεις για καποιο λογο,κατι να φτιαξεις


ενοοω να ανεβαινει καποιος συνεχεια ..τεσπα ...η σειρα ειναι μονωτικο εξηλασμενη ,μπετο ρυσεων και ασφαλτοπανο και επικαλυψη ...αν δεν ειναι βατο το δωμ οπως λες η επικαλυψη ειναι αλλο ενα ασφαλτοπανο ειτε με ψηφιδα ειτε με αλουμινιο ...αν ομως ειναι βατο θελει πλακες ...
μια πιο οικονομικη λυση ειναι ..ξεκινας με ασφαλτοπανο ..μονωτικο ...και γαρμπιλομπετο
φυσικα υπαρχουν και πιο φτηνες λυσεις που δεν συνιστω γιατι στο τελος βγαινουν ακριβες :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kobra2

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #73359 από Tom-monotis
Απαντήθηκε από Tom-monotis στο θέμα Θερμομόνωση

kobra2 έγραψε:

Tom-monotis έγραψε: ευχαριστω πολυ φιλε,εννοειται δεν μιλαω για κατι προχειρο.περιπου ποσο παει το τμ? δεν εχω και μεγαλη φατσα.μετα θα ησυχασω απο κρυο και υγρασια?
Τα αλλα παιδια εχουν δικιο ξεκινα απο την πλακα ειναι το α και το ω και μετα περνας στους τοιχους που ειναι ενα 30% απο τις απωλειες σου.Αν γινουν ολα σωστα θα ξεχασεις υγρασιες και κρυο ναι.Η τιμη καθοριζεται ωε εξης:ενα τετραγωνικο μετρο περιλαμβανει κολλα,φελιζολ,υαλοπλεγμα και σοβα τα οποια αντιστοιχουν σε τιμες απο 12 εως 18 ευρω το τετραγωνικο αναλογα τα γουστα σου στις μαρκες και στα παχη του φελιζολ.Απο κει και περα ειναι η δουλεια του μαστορα η τοποθετηση δηλ που κυμαινεται μεχρι και 45 ευρω το τετραγωνικο,αναλογα τι θα βρεις,εγω πχ χρεωνω 20 ε/τ.μ

μιλας για την ταρατσα η για τους τοιχους?

για τοιχους

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #73361 από kobra2
Απαντήθηκε από kobra2 στο θέμα Θερμομόνωση

Tom-monotis έγραψε:

kobra2 έγραψε:

Tom-monotis έγραψε: ευχαριστω πολυ φιλε,εννοειται δεν μιλαω για κατι προχειρο.περιπου ποσο παει το τμ? δεν εχω και μεγαλη φατσα.μετα θα ησυχασω απο κρυο και υγρασια?
Τα αλλα παιδια εχουν δικιο ξεκινα απο την πλακα ειναι το α και το ω και μετα περνας στους τοιχους που ειναι ενα 30% απο τις απωλειες σου.Αν γινουν ολα σωστα θα ξεχασεις υγρασιες και κρυο ναι.Η τιμη καθοριζεται ωε εξης:ενα τετραγωνικο μετρο περιλαμβανει κολλα,φελιζολ,υαλοπλεγμα και σοβα τα οποια αντιστοιχουν σε τιμες απο 12 εως 18 ευρω το τετραγωνικο αναλογα τα γουστα σου στις μαρκες και στα παχη του φελιζολ.Απο κει και περα ειναι η δουλεια του μαστορα η τοποθετηση δηλ που κυμαινεται μεχρι και 45 ευρω το τετραγωνικο,αναλογα τι θα βρεις,εγω πχ χρεωνω 20 ε/τ.μ

μιλας για την ταρατσα η για τους τοιχους?

για τοιχους

θα σε εχω στα υποψιν αν εισαι Αθηνα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #73365 από Tom-monotis
Απαντήθηκε από Tom-monotis στο θέμα Θερμομόνωση
θα σε εχω στα υποψιν αν εισαι Αθηνα[/quote]
Αδερφε μονο βορεια ελλαδα εως λαρισα.Ψαξου και η αθηνα εχει πολλες επιλογες.Απλα θα σου προτεινα να διαβασεις απο την σελιδα 1 ολα οσα γραφονται για να ξερεις τι θα ζητησεις και να μην σε κοροιδεψουν οι αλλοι μαστορες.Εχει πολλες πληροφοριες το τοπικ εδω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #73390 από pantelis1973
Απαντήθηκε από pantelis1973 στο θέμα Θερμομόνωση

Αδερφε μονο βορεια ελλαδα εως λαρισα.


Παλίκαρε σε ποια περιοχή εισαι;

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #73413 από ΠΑΝΟΣ Π
Απαντήθηκε από ΠΑΝΟΣ Π στο θέμα Θερμομόνωση

kobra2 έγραψε: θα ηθελα να ρωτησω ποια καλη και σχετικα φθηνη λυση υπαρχει για να μονωσω εξωτερικα το σπιτι το οποιο ειναι σκετο τσιμεντολιθος αλλα καθοτι ασχετος παρακαλω σε ¨απλη¨γλωσσα. εχω προβλημα και υγρασιας


Καλο μεσημερι. Και εγω στο σπιτι μου δεν ειχα καθολου μόνωση παρα μονο τουβλο. Πριν από εναμιση χρονο εκανα θερμοπροσοψη και εχω δει τεραστια διαφορα χειμωνα καλοκαιρι. Ειμαι σε περιοχη με υγρασια λογο βλαστησεις. Εβαλα εξελασμενη 8 εκατοστα και τα υπολοιπα υλικα της BAUMIT. Τωρα διαβαζω στο φορουμ για τη μόνωση της πλακας η οποια είναι αμονωτη και από πανω εχει κεραμοσκεπη επισης αμονωτη

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.178 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ