Θερμομόνωση

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #73257 από Tom-monotis
Απαντήθηκε από Tom-monotis στο θέμα Θερμομόνωση

dimlyk έγραψε: μαστορα δεν μου τα λες καλα ...μηπως πανε αναποδα ?...οσο μικροτερη πυκνοτητα τοσο καλυτερη μονωση γιατι τοσο περισσοτερο αερα περικλειει το μονωτικο ?
τις τιμες αστες καλυτερα οπως παντου πληρωνουμε και το ονομα

η ερωτηση μου αφορα την εμπειρια σου ως προς τα προβληματα που παρουσιαζει στον χρονο το καθε υλικο ...αν βεβαια εχουν προλαβει να παρουσιασουν ...μια και σαν θερμοπροσοψεις ειναι μαλλον νεο ειδος στην χωρα μας αλλα γενικοτερα κι απο αλλες εφαρμογες

αφορα την πυκνοτητα του αερα και οχι του υλικου.οποτε οσο περισσοτερο τοσο πιο καλο.Οσο αφορα την ερωτηση σου οχι πρακτικες διαφορες στην τοποθετηση δεν υπαρχουν.οι διαφορες ειναι στην διαρκεια ζωης των δυο υλικων.Σε σεμιναριο που παρεστη ευρωπαικης και γνωστης εταιρειας εισαγωγης τετοιων υλικων ετεθη ενα αντιστοιχο ερωτημα και off the record η απαντηση τους ηταν οτι η διογκωμενη ειναι πολυ επιρρεπης στην υδατοαποροφητικοτητα και στην υγρασια και η αλλοιωση της ειναι σημαντικη σε σχεση με την εξηλασμενη.Επαναλαμβανω δεν ειναι δικη μου εκτιμηση και δεν αναφερομαι σε επωνυμια εταιρειας για ευνοητους λογους

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #73258 από kobra2
Απαντήθηκε από kobra2 στο θέμα Θερμομόνωση
απο τα λιγα που ξερω και ο σοβας δεν τραβαει την υγρασια? με αποτελεσμα να τρωγεται? οσο αφορα περιμετρικα τι γνωμη εχετε για το tepostone? μπαινει και απο εξω? τι δουλεια κανει εστω και απο μεσα,αξιζει?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #73259 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Θερμομόνωση
σ αυτο εχει δικιο ο αλεξ ...πρωτα η ταρατσα ...αλλα εκει αν θες να περπατας επανω κοστιζει περισσοτερο... και χρειαζεται και υγρομονωση μαζι


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kobra2

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #73262 από kobra2
Απαντήθηκε από kobra2 στο θέμα Θερμομόνωση

dimlyk έγραψε: σ αυτο εχει δικιο ο αλεξ ...πρωτα η ταρατσα ...αλλα εκει αν θες να περπατας επανω κοστιζει περισσοτερο... και χρειαζεται και υγρομονωση μαζι

ναι εννοειται για υγρομονωση. δεν ξερω τι εννοεις να περπαταω,η ταρατσα δεν χρησιμοποιειται αλλα μπορει να θε λεις να ανεβεις για καποιο λογο,κατι να φτιαξεις

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #73263 από Tom-monotis
Απαντήθηκε από Tom-monotis στο θέμα Θερμομόνωση
ευχαριστω πολυ φιλε,εννοειται δεν μιλαω για κατι προχειρο.περιπου ποσο παει το τμ? δεν εχω και μεγαλη φατσα.μετα θα ησυχασω απο κρυο και υγρασια?[/quote]
Τα αλλα παιδια εχουν δικιο ξεκινα απο την πλακα ειναι το α και το ω και μετα περνας στους τοιχους που ειναι ενα 30% απο τις απωλειες σου.Αν γινουν ολα σωστα θα ξεχασεις υγρασιες και κρυο ναι.Η τιμη καθοριζεται ωε εξης:ενα τετραγωνικο μετρο περιλαμβανει κολλα,φελιζολ,υαλοπλεγμα και σοβα τα οποια αντιστοιχουν σε τιμες απο 12 εως 18 ευρω το τετραγωνικο αναλογα τα γουστα σου στις μαρκες και στα παχη του φελιζολ.Απο κει και περα ειναι η δουλεια του μαστορα η τοποθετηση δηλ που κυμαινεται μεχρι και 45 ευρω το τετραγωνικο,αναλογα τι θα βρεις,εγω πχ χρεωνω 20 ε/τ.μ
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kobra2

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #73264 από kobra2
Απαντήθηκε από kobra2 στο θέμα Θερμομόνωση

Tom-monotis έγραψε: ευχαριστω πολυ φιλε,εννοειται δεν μιλαω για κατι προχειρο.περιπου ποσο παει το τμ? δεν εχω και μεγαλη φατσα.μετα θα ησυχασω απο κρυο και υγρασια?
Τα αλλα παιδια εχουν δικιο ξεκινα απο την πλακα ειναι το α και το ω και μετα περνας στους τοιχους που ειναι ενα 30% απο τις απωλειες σου.Αν γινουν ολα σωστα θα ξεχασεις υγρασιες και κρυο ναι.Η τιμη καθοριζεται ωε εξης:ενα τετραγωνικο μετρο περιλαμβανει κολλα,φελιζολ,υαλοπλεγμα και σοβα τα οποια αντιστοιχουν σε τιμες απο 12 εως 18 ευρω το τετραγωνικο αναλογα τα γουστα σου στις μαρκες και στα παχη του φελιζολ.Απο κει και περα ειναι η δουλεια του μαστορα η τοποθετηση δηλ που κυμαινεται μεχρι και 45 ευρω το τετραγωνικο,αναλογα τι θα βρεις,εγω πχ χρεωνω 20 ε/τ.μ

μιλας για την ταρατσα η για τους τοιχους?
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by kobra2.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.187 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ