Μεμβράνες τζαμιών

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14454 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Μεμβράνες τζαμιών

tom007 έγραψε: και γω απο το lidl που το ειδα αρχισα να το ψαχνω αλλα για κατι πιο ποιοτικο.εχω διπλα τζαμια απλα χωρις θερμοδιακοπες και απ τα λιγα που διαβασα αν θελω για το χειμωνα τις βαζω απο μεσα και ανακλουν τη θερμοτητα και την κρατουν στο δωματιο αν τις θελω για καλοκαιρι μπαινουν απεξω.llumar kai 3M ειναι οι πιο γνωστες εταιριες που βρηκα.ισως παραγγειλω για ενα παραθυρο δοκιμαστικα και μετα βλεπομε.παντως για τον χειμωνα πιο πολυ με νοιαζει καθως ειναι βορεινα παραθυρα σε καθιστικο 45τ.μ. που το καλοκαιρι δεν πεφτει ετσι κ αλλιως ο ηλιος


Nομιζω οτι δε θα κανεις δουλεια αν τις θες για το χειμωνα.Δεν ειναι θερμομονωτικες οι μεμβρανες.Ανακλαστικες ειναι ολες απ οσο ξερω.
Επισης εχω την εντυπωση οτι ολες πρεπει να τοποθετουνται απο τη μεσα μερια των τζαμιων.
Ρωτα το για να εισαι σιγουρος.
Αυτες στο σαιτ που εδωσα (ΑSWF)ειναι πολυ καλες.Απλως αυτες που αναφερεις ειναι πιο γνωστες κ εχουν λιγο τσιμπημενες τιμες.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14466 από tom007
Απαντήθηκε από tom007 στο θέμα Μεμβράνες τζαμιών
οκ εστειλα email και περιμενω απαντηση. παντως για το χειμωνα δε το καταλαβαινω αυτο που λες.η ανακλαση ειναι επιθυμητη και το χειμωνα ,η ακτινοβολια απο τα σωματα να εμποδιζεται απο τη μεμβρανη και να γυρναει πισω .το τζαμι απο μονο του επιτρεπει να διαπερνα η θερμοτητα απο το θερμοτερο στο ψυχροτερο δηλ απο το δωματιο προς τα εξω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14469 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Μεμβράνες τζαμιών

tom007 έγραψε: οκ εστειλα email και περιμενω απαντηση. παντως για το χειμωνα δε το καταλαβαινω αυτο που λες.η ανακλαση ειναι επιθυμητη και το χειμωνα ,η ακτινοβολια απο τα σωματα να εμποδιζεται απο τη μεμβρανη και να γυρναει πισω .το τζαμι απο μονο του επιτρεπει να διαπερνα η θερμοτητα απο το θερμοτερο στο ψυχροτερο δηλ απο το δωματιο προς τα εξω.


Τα σωματα του καλοριφερ δε ζεσταινουν με ακτινοβολια.
Τον αερα ζεσταινουν που περναει απο μεσα τους.
Δοκιμασε το βεβαια αλλα μου φαινεται λιγο δυσκολο.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #55296 από N1k0s
Απαντήθηκε από N1k0s στο θέμα Μεμβράνες τζαμιών
Επαναφέρω το θέμα επειδή είναι και αυτό μέσα στα πλάνα μου , υπάρχει κάποιος που να έχει δοκιμάσει τις μεμβράνες να μας πει τις απόψεις του ;

To pellet με έσωσε
τα τριπλά τζάμια θα με σώσουν ;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.074 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ