Μεμβράνες τζαμιών

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #14411 από tom007
Μεμβράνες τζαμιών δημιουργήθηκε από tom007
καλησπεριζω το forum
στην προσπαθεια να περιορισω τη διαφυγη θερμοτητας απο τα κουφωματα (ή να την εμποδισω να μπει καλοκαιριατικα ) μου καρφωθηκε η ιδεα για ανακλαστικες μεμβρανες στα τζαμια.εχετε καμμια αποψη; εβαλε κανεις;ηξερα για τ αυτοκινητα αλλα για σπιτια πρωτη φορα τ ακουω για εξοικονομηση ενεργειας.50ε το μετρο περιπου :ohmy:
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14420 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Μεμβράνες τζαμιών
Στα γραφεια που βαλαμε εμεις τωρα την ανοιξη εχει μεγαλη διαφορα, καθώς είναι πρόσοψη ντάλα στον ήλιο το μεσημέρι.

Τώρα για τον χειμώνα δεν ξερω...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14428 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Μεμβράνες τζαμιών

tom007 έγραψε: καλησπεριζω το forum
στην προσπαθεια να περιορισω τη διαφυγη θερμοτητας απο τα κουφωματα (ή να την εμποδισω να μπει καλοκαιριατικα ) μου καρφωθηκε η ιδεα για ανακλαστικες μεμβρανες στα τζαμια.εχετε καμμια αποψη; εβαλε κανεις;ηξερα για τ αυτοκινητα αλλα για σπιτια πρωτη φορα τ ακουω για εξοικονομηση ενεργειας.50ε το μετρο περιπου :ohmy:


Μολις περασα στο σπιτι μεμβρανη σε δυο παραθυρα που ειχα προβλημα.
Θα δειξει στην πορεια αλλα θεωρω οτι θα κανει δουλεια.
Το θεωρουσα δυσκολο αλλα τελικα ειναι παρα πολυ ευκολο.(η εγκατασταση)
50euro ειναι παρα πολλα.
Βρηκα αυτον στην Αθηνα www.ctg.gr/index.html κ ημουν ετοιμος να παραγγειλω.(ειναι γνωστη εταιρεια)
Η τιμη που μου ειπε τηλεφωνικως ειναι 14euro+ΦΠΑ το τ.μ.
Στελνει σε ολη την Ελλαδα.
Ομως πριν καμμια εβδομαδα εβγαλε το Lidl μεμβρανη με 9.90euro σε διαστασεις 2.20x0.76 κ πηρα απο εκει.
10euro ειναι.
Αν ειναι καλη η μεμβρανη εχει καλως.Αλλιως θα παραγγειλω απο τον παραπανω.
Εχει κ βιντεο που δειχνει πως περνιεται.Ειναι πανευκολο.
Τωρα βεβαια με εβαλε σε σκεψεις να περασω κ στο αυτοκινητο γιατι με 50-60euro καθαρισα.
Ενω εξω κανενα 200αρι θα χρειαστει σιγουρα.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Last edit: 11 Χρόνια 11 Μήνες πριν by stergiosbik.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14431 από dmtr
Απαντήθηκε από dmtr στο θέμα Μεμβράνες τζαμιών
Στο αυτοκίνητο που έχω μεμβάνες η διαφορά το καλοκαίρι είναι τεράστια σε σχέση με άλλα αυτοκίνητα χωρίς μεμβράνες.
Φαντάζομαι με τον ίδιο τρόπο θα λειτουργούν και για το σπίτι.

Για τον χειμώνα δεν είμαι σίγουρος τι παίζει...

Αν κάποιος ξέρει ας δώσει τα φώτα του

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14434 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Μεμβράνες τζαμιών
Τον χειμώνα είναι το ανάποδο ρε παιδιά, κόβει ηλιοφάνεια και το σπίτι δεν ζεσταίνεται όσο πριν...

Αν θέλετε κάτι που να δουλεύει χειμώνα-καλοκαίρι, βάλτε σκίαστρο πάνω από το παράθυρο/μπαλκονόπορτα. Το καλοκαίρι που ο ήλιος είναι κατακόρυφος, το σκίαστρο θα κόβει, ενώ τον χειμώνα που ο ήλιος είναι χαμηλότερα στον ορίζοντα, το σκίαστρο δεν θα παρεμβάλεται...

Last edit: 11 Χρόνια 11 Μήνες πριν by Asteris.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14451 από tom007
Απαντήθηκε από tom007 στο θέμα Μεμβράνες τζαμιών
και γω απο το lidl που το ειδα αρχισα να το ψαχνω αλλα για κατι πιο ποιοτικο.εχω διπλα τζαμια απλα χωρις θερμοδιακοπες και απ τα λιγα που διαβασα αν θελω για το χειμωνα τις βαζω απο μεσα και ανακλουν τη θερμοτητα και την κρατουν στο δωματιο αν τις θελω για καλοκαιρι μπαινουν απεξω.llumar kai 3M ειναι οι πιο γνωστες εταιριες που βρηκα.ισως παραγγειλω για ενα παραθυρο δοκιμαστικα και μετα βλεπομε.παντως για τον χειμωνα πιο πολυ με νοιαζει καθως ειναι βορεινα παραθυρα σε καθιστικο 45τ.μ. που το καλοκαιρι δεν πεφτει ετσι κ αλλιως ο ηλιος

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.070 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ