Καθαριστές αέρα

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #144646 από iguana
Καθαριστές αέρα δημιουργήθηκε από iguana
Καλησπέρα ,
Ψαχνω για εναν καθαριστή αέρα που θα μπει σε μεζονέτα 45+45 (με ενδιαφέρει κυρίως ο κάτω χώρος) .Υπάρχει άτομο που έχει πολύ ευαίσθητη μύτη στο σπίτι ;) καθώς και μικρά παιδιά και επειδή υπάρχει σόμπα πέλλετ αλλά και η γενικότερη ρύπανση του εξωτερικού αέρα ειδικά αυτήν την περίοδο με τα τζακια να καινε στο φουλ θέλω να περιορίσω ότι μπορώ...
Δυστυχώς οι κριτικές για προιόντα είναι περιορισμένες και οι πληροφορίες σε μπερδέυουν.Το μόνο που έχω καταλήξει είναι ότι οι απλοί ιονιστές δεν κάνουν την δουλεια που θέλω απλα καλύπτουν τις οσμές. Πάμε λοιπόν για καθαριστή αέρα με φίλτρα. Απότι έψαξα οι καθαριστές της IQAIR είναι οι κορυφαίοι αλλά οι τιμές είναι απαγορευτικές..Στην ελληνική αγορά βρήκα 2 ενδιαφέροντα μοντέλα
www.toyotomi.jp/en-products/electrical-appliances/etk-s50/
www.daikin.gr/products/index.jsp?singleprv=MC70L&pf=0
Το πρώτο γράφει ότι έχει φίλτρο ενεργού άνθρακα και HEPA τα οποία απότι διαβασα είναι τα καλύτερα και μάλλον έχει και φτηνά ανταλακτικά για τα φίλτρα καθώς και υπαρκτή αντιπροσωπεία (σημαντικό) δεν βρήκα δυστυχώς καμία κριτική καθως και οτι πλυν της Ελλαδας το βρήκα διαθέσιμο μόνο στην Χιλή..
Το δέυτερο είναι λίγο ποιο ακριβό δεν έχει τέτοια φίλτρα αλλά κάποια άλλα που δεν ξέρω αν ειναι καλύτερα,λίγο ποιο επωνυμη σαν μαρκα,ακριβότερα ανταλακτικά και υπάρχουν κάποιες λίγες (καλές) κριτικές και βίντεο
Δεν ξερω τι αλλο πρεπει να λαβω υποψη (εχω διαβασει οτι πρεπει να μην εκπεμπει οζον η συσκευη αλλα δεν ξερω πως να το ψαξω) οποιαδήποτε συμβουλή η προταση δεκτή ! Ευχαριστω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #144649 από Gdevil
Απαντήθηκε από Gdevil στο θέμα Καθαριστές αέρα
Αν είναι να δώσεις τόσα λεφτά δε δοκιμάζει πρώτα εκείνα τα φτηνιάρικα τα μοντέλα που λές ότι "μάλλον" δε κάνουν δουλειά? Το πολύ πολύ 60 ευρώ δώσε έτσι για δοκιμή.

Δεν έχω κάποια γνώση απλά στο γράφω έτσι σαν ιδέα


Ειδικός δεν είμαι. Οτι γράφω είναι προσωπικές σκέψεις. Όποιος τις διαβάζει ας τις κρίνει πριν τις αποδεχτεί ή πριν τις απορρίψει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #144661 από elgreco
Απαντήθηκε από elgreco στο θέμα Καθαριστές αέρα
www.skroutz.gr/s/28421/Philco-i-Breathe-30.html

Εχω αγοράσει αυτο στο σπίτι των γωνιών μου, επειδή καπνίζει ο πατέρας μου. Παει ένας χρόνος χωρις προβλήματα. Η μητέρα μου ειναι ευχαριστημένη. Δίνει και κάποια ελαφριά ευχάριστη μυρωδιά στο χώρο.

Ο χώρος στον οποίο βρίσκετε ειναι περίπου 45τ.μ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #144672 από Gdevil
Απαντήθηκε από Gdevil στο θέμα Καθαριστές αέρα
Και hepa και άνθρακας και φωτοκατάλυση......
Μια χαρά ακούγεται.....
Και δεν "σφυράει" 450 βάλε ευρωπουλάκια......


Ειδικός δεν είμαι. Οτι γράφω είναι προσωπικές σκέψεις. Όποιος τις διαβάζει ας τις κρίνει πριν τις αποδεχτεί ή πριν τις απορρίψει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #144706 από iguana
Απαντήθηκε από iguana στο θέμα Καθαριστές αέρα
Τον είχε πάρει το μάτι μου απλά δεν τον ανέφερα γιατί δεν γνώριζα πολύ την μάρκα και δεν ειχα πολλες πληροφορίες.Οπως και να εχει αυτος που ανέφερες μάλλον ειναι για μικρούς χώρους , βλέπω έχει και μεγαλύτερο μοντέλο.
www.skroutz.gr/s/63851/Philco-i-Breathe-60.html
Σαν χαρακτηριστικά φαίνεται πάντως να έχει πολλά θετικά αλλά δεν ξέρω στην πράξη

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #144715 από elgreco
Απαντήθηκε από elgreco στο θέμα Καθαριστές αέρα

iguana έγραψε: Τον είχε πάρει το μάτι μου απλά δεν τον ανέφερα γιατί δεν γνώριζα πολύ την μάρκα και δεν ειχα πολλες πληροφορίες.Οπως και να εχει αυτος που ανέφερες μάλλον ειναι για μικρούς χώρους , βλέπω έχει και μεγαλύτερο μοντέλο.
www.skroutz.gr/s/63851/Philco-i-Breathe-60.html
Σαν χαρακτηριστικά φαίνεται πάντως να έχει πολλά θετικά αλλά δεν ξέρω στην πράξη



Μην βασιστείτε μόνο στα λεγόμενα μου, αλλα και εγώ δεν γνώριζα την philco αλλα μου λένε ότι ειναι από τις κορυφαίες στο χώρο του καθαρισμού αερα και αφυγρανσης. Τώρα για πιο μεγάλο χώρο σίγουρα αυτο δεν θα σας καλύψει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.068 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ