Παραγωγή βιοντίζελ απο τηγανέλαια

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #110780 από kalogerakis

hunters1977 έγραψε: Πριν2 χρονια ειχα κατασκευαση μια μηχανη 200 λιτρων πληρως αυτοματη και απο τοτε το αμαξι λειτουργει με αυτουσιο ;) ;) ;)

Γεια κι απο μενα hunters77. Συνχαρητηρια για το μηχανημα. Εχω καποιες αποριες σχετικα με το μηχανημα.. θα μπορουσες να επικοινωνήσεις μαζι μου στο email kostaki24@hotmail.com.ευχαριστω πολυ!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #110781 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Παραγωγή βιοντίζελ απο τηγανέλαια

kalogerakis έγραψε: Γεια κι απο μενα hunters77. Συνχαρητηρια για το μηχανημα. Εχω καποιες αποριες σχετικα με το μηχανημα.. θα μπορουσες να επικοινωνήσεις μαζι μου στο email kostaki24@hotmail.com.ευχαριστω πολυ!

Υπάρχει και προσωπικό Μύνημα στην κοινότητα. Κάντε και εκεί μια προσπάθεια και αν δεν απαντήσει θα στείλουμε μετά καποιο email στον ιδιο με το ενδιαφέρον σας για επικοινωνία μαζί του.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #117487 από math_pro
Antisakis καλημέρα
Πόση ποσότητα βιοντίζελ πήρες απο το ενα λίτρο λάδι;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #118083 από antisakis

math_pro έγραψε: Antisakis καλημέρα
Πόση ποσότητα βιοντίζελ πήρες απο το ενα λίτρο λάδι;

Δεν εγινε βιοντίζελ η προσπαθεια ηταν αποτυχημενη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 5 Μήνες πριν #153890 από NiVa
Απαντήθηκε από NiVa στο θέμα Παραγωγή βιοντίζελ απο τηγανέλαια
Καησπέρα, διάβασα τη συζήτηση σας και τη βρήκα αρκετά ενδιαφέρον και αυτός ήταν ο λόγος που έκανα εγγραφή στη σελίδα σας ώστε να συμπληρώσω κάτι που είδα, ελπίζω να το δει κάποιος κάποια στιγμή αν και το θέμα είναι παλιό. Είδα ότι μπορείς να κάνεις αποχωρισμό τη γλυκερίνης από το τηγανόλαδο με ΗΛΕΚΤΡΟΛΥΣΗ!!! Οπότε ξεχάστε πλέον τα χημικά και τις λοιπές διαδικασίες, απλά στο τέλος θα κάνετε μια ξηρή πλύση με ρητίνη και έτοιμοι!
Αν ξέρει κανείς κάτι παραπάνω ή το δοκιμάσει ας πει! Ελπίζω να σας βοήθησα!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #176032 από alxargy
Απαντήθηκε από alxargy στο θέμα Παραγωγή βιοντίζελ απο τηγανέλαια
Καλησπέρα και απο εμενα!! εχω μια ερωτηση μεθανολη που βρισκουμε γιατι με τις τιμες που βρισκω στο ιντερνετ βγαινει το κοστος βιοντιζελ πιο πολυ απο το πετρελαιο ευχαριστώ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.101 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ