Σκούπα στάχτης

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #48773 από hunters1977
Απαντήθηκε από hunters1977 στο θέμα Απ: Σκούπα στάχτης
Παραγγειλα σημερα στα 56 ευρω την einhell bt cv700. Οταν παραλαβω θα σας πω εντυπωσεις. Μου αρεσε που περνει φιλτρο καρτουτσα και απεξω μεταλλικο περιβλημα. Αρα λογικα και για ζεστες σταχτες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #48781 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Απ: Σκούπα στάχτης

hunters1977 έγραψε: Παραγγειλα σημερα στα 56 ευρω την einhell bt cv700. Οταν παραλαβω θα σας πω εντυπωσεις. Μου αρεσε που περνει φιλτρο καρτουτσα και απεξω μεταλλικο περιβλημα. Αρα λογικα και για ζεστες σταχτες.

Μην κάνεις το λάθος man... Η σκούπα είναι για κρύα στάχτη. Μη βγεις εκτός εγγύησης. Αυτές οι προστασίες είναι δικλείδες ασφαλείας στην σπάνια περίπτωση που δεν τσεκάρεις καλά τη στάχτη. Δεν είναι για συστηματική χρήση.
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by DOOM_NX.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": arel

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #48783 από georgepap31
Απαντήθηκε από georgepap31 στο θέμα Απ: Σκούπα στάχτης
Στο Praktiker είδα ένα βαρελάκι που συνδέεις πάνω του την ηλ. σκούπα και γίνεται η δουλειά. Είναι πιό φτηνο γιατί ουσιαστικά είναι μια σκούπα για σόμπα δίχως μοτέρ. Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί αλλά μου φάνηκε καλή ιδέα, ιδίως αν μπορείς να έχεις τη βαρελάκι μόνιμα δίπλα στη σόμπα. Επίσης διάβασα σε αγγλικό φόρουμ πως χρησιμοποιούν σκούπα υγρών-στερεών, βγάζοντας από μέσα κάποιο πλαστικό κομμάτι που έχει φόβο καψίματος.
Ακόμα το σκέφτομαι αν αγοράσω ή αν την καθαρίζω κρύα.

Δεν πρέπει να δίνουμε σε ανθρώπους με ηλίθιες απόψεις την ικανοποίηση της οργής μας.

Nicolás Gómez Dávila, 1913-1994, Κολομβιανός συγγραφέας

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #48794 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Απ: Σκούπα στάχτης

georgepap31 έγραψε: Στο Praktiker είδα ένα βαρελάκι που συνδέεις πάνω του την ηλ. σκούπα και γίνεται η δουλειά. Είναι πιό φτηνο γιατί ουσιαστικά είναι μια σκούπα για σόμπα δίχως μοτέρ. Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί αλλά μου φάνηκε καλή ιδέα, ιδίως αν μπορείς να έχεις τη βαρελάκι μόνιμα δίπλα στη σόμπα. Επίσης διάβασα σε αγγλικό φόρουμ πως χρησιμοποιούν σκούπα υγρών-στερεών, βγάζοντας από μέσα κάποιο πλαστικό κομμάτι που έχει φόβο καψίματος.
Ακόμα το σκέφτομαι αν αγοράσω ή αν την καθαρίζω κρύα.

Όλες η σκούπες στάχτης για κρύα είναι πλην ελαχίστων εξαιρέσεων. Κανονική σκούπα δεν κάνει γιατί αφ'ενός έχει μικρή και εύφλεκτη σακούλα και αφ'ετέρου δεν μπορεί να τη φιλτράρει σωστά με κίνδυνο να χαλάσει το μοτέρ.

Μπορείς να δοκιμάσεις αυτούς τους κάδους. Αν έχουν σωστό φίλτρο πιστεύω θα κάνουν δουλειά. Διαβάζω όμως ότι τα φθηνότερα δεν έχουν φίλτρο προκοπής και περνάει η στάχτη στη σκούπα του σπιτιού.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #49220 από hunters1977
Απαντήθηκε από hunters1977 στο θέμα Απ: Σκούπα στάχτης
Ερωτηση. Αν μεινει 8 ωρες απο το σβησιμο η σταχτη με αυτες τις σκουπες επιτρεπεται η αναροφηση τους?
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by hunters1977.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #49226 από Raoul
Απαντήθηκε από Raoul στο θέμα Απ: Σκούπα στάχτης
Καλησπερα για οσους ψαχνουν την cenehot ribitech σε τιμη νορμαλ οχι 120 -130 ε που υπαρχει σε ελληνικα σιτε βρηκα τ ακολουθο ιταλικο που στελνει και ελλαδα με 59ε και μεταφορικα για ενα κομματι στα 30ε προσεξα οτι στα 7-8 κομματια δινει μεταφορικα 15 ε ισως αν μαζευτουμε καμια 10αρια μασ συμφερει εγω ειμαι χαλκιδα αλλα κατεβαινω αθηνα σχεδον καθε εβδομαδα αν υπαρχουν αλλοι που ενδιαφερονταιμ μπορουμε να τ οργανωσουμε

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.120 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ