FINOTHERM ΛΕΒΗΤΑΣ

Περισσότερα
1 Χρόνος 5 Μήνες πριν #178490 από Tzim3d
Απαντήθηκε από Tzim3d στο θέμα FINOTHERM ΛΕΒΗΤΑΣ
Δεν εχω δουλεψει ποτε πελλετ γιατι για τα δεδομενα μου ηταν πολυ ακριβο και δεν εχω μετρήσει ποτε θερμοκρασιες καυσαεριων παντως πληροφοριακά λεβητες με χαμηλή θερμοκρασια στα καυσαερια και με αισθητήρες πανω κατω η καταναλωσεις ειναι ίδιες αν αυτο ειναι το ζητούμενο σου και αυτο το λεω με πολυ σιγουρια.......      

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 5 Μήνες πριν #178491 από thomas
Απαντήθηκε από thomas στο θέμα FINOTHERM ΛΕΒΗΤΑΣ
Φαινεται πολυ καλη κατασκευή, ευκολος στη χρηση, και αποδοτικος, λογω στρογγυλου λεβητα και καθετων διαδρομων οπως έχει του Αναγνωστοπουλου.
Εναν παρόμοιο λέβητα αυτοκαθοριζομενο ας πουμε, εχω και γω, αλλα με καυστήρα οριζόντιο και βλεπω ποσο αποδοτικος ειναι με αυτον του τυπου λέβητα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 5 Μήνες πριν #178502 από GST
Απαντήθηκε από GST στο θέμα FINOTHERM ΛΕΒΗΤΑΣ
Ευχαριστώ για την πληροφορία. Ναι τον έχω δει τον λέβητα της Werstahl έχει καλές αξιολογήσεις μέσα στο Skroutz. Ποιες είναι οι άλλες εταιρείες που αναφέρεται ότι είναι αξιόλογες και είναι στο επίπεδο του λέβητα Finotherm;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 5 Μήνες πριν #178505 από Tzim3d
Απαντήθηκε από Tzim3d στο θέμα FINOTHERM ΛΕΒΗΤΑΣ
Φιλε απο ποια περιοχη εισαι?Εχει σημασια που σε ρωταω για καποια πραγματα που θα σου πω......

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 5 Μήνες πριν #178506 από GST
Απαντήθηκε από GST στο θέμα FINOTHERM ΛΕΒΗΤΑΣ
Από την περιοχή της Δράμας πάνω βόρεια Ελλάδα επαρχία..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 5 Μήνες πριν #178508 από Tzim3d
Απαντήθηκε από Tzim3d στο θέμα FINOTHERM ΛΕΒΗΤΑΣ
Οκ φιλε μου θα προσπαθησω να σου περασω οσα ξερω για να στο κανω πιο ευκολο.Ρωτησες για θερμοκρασια καυσαεριων με πελλετ.Αν εχεις σκοπο να καψεις πελλετ δεν θα παρεις τετοιου τυπου λεβητα σε σχεση με εναν αμιγώς λεβητα πελλετ  ειναι πιο φαγανα και στο πελλετ λιγοτερο αποδοτικός.Παμε τωρα στους λεβητες θα σου ελεγα πως καλο ειναι να πας στο πιο κοντινο σου κατασκευαστη γιατι το θεμα υποστηρίξει παιζει μεγαλο ρολο ο ποιο κοντινός σου θα ελεγα ο mavil δεν εχει και τα καλυτερα σχολια τον termolev εναν μπλε δεν τον εχω δει απο κοντα αλλα εχει την ιδια φιλοσοφία με του Χουμεριανου  θεωρητικα ενα πολυ παλιο και αξιοπιστο μηχανημα.Επομενη επιλογη termostahl Θεσσαλονίκη εχω δει πολλα μοντελα της να δουλευουν μια χαρα ειναι εχει καλο ονομα στην αγορα.Παμε τωρα στο δικο μου που ξεκίνησε και το θεμα σε αυτα τα λεφτα με δυο κοχλιες και την υποστήριξη αποδεδειγμένα που σου παρέχει δεν θα βρεις κατι.Κοντα σου ειναι και ο kompi καλο εργαλειο το εχω σε συγγενικο  μου πρόσωπο ξεκαθαρα ομως ο δικος μου ειναι πιο βαρια κατασκευη και σε πολλα καλυτερος.Χρονια στην αγορα και απο πολλους η κορυφη ειναι ο Σαμαρας εχω δει πολλούς  εχω ακουσει και θετικα και αρνητικα αλλα ξεκαθαρα στα χρηματα που παιζει η εποχες είναι δυσκολες  και εκει μπαίνει στο παιχνιδι ο Μαρκοπουλος Σπαρτη πιστη αντιγραφη του Σαμαρα ποιο οικονομικος ομως στη περιοχη μου υπαρχουν πολλοι δουλευουν απροβληματιστα αλλα εγω επελεξα αυτον που εχω.Τελος η περιοχη σου εχει πολλα τσοφλια αρα λεβητα με δυο κοχλιες και μεγαλους να τα περναει ευκολα.Και η Κρητηκοι λεβητες παιζουν δυνατα.Ξεχασα καλο εργαλειο το εχει φιλος ειναι και βεκαν που παλι ειναι σχετικα κοντα σου.Μπορω να σου πω για ολους ακομα και Ιταλικους πανακριβους το θεμα ειναι να ζεσταθεις οσο πιο ξεκουραστα και οικονομικα γινετε εγω επελεξα αυτον που εχω ειμαι πολυ ευχαριστημένος και φετος π.χ εχω καβα 10 τονους αμυγδαλο λογο συμφέρουσας τιμης και ας ειμαι στη πηγη του πυρηνοξυλου-κουκουτσι..............   

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.066 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ