Λέβητας πυρήνα finotherm

Περισσότερα
3 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #172915 από Saxalt70
Λέβητας πυρήνα finotherm δημιουργήθηκε από Saxalt70
Καλησπέρα σε όλους πρόσφατα πήρα έναν λέβητα πυρήνα από την εταιρεία finotherm είναι ο δεύτερος που παίρνω και μπορώ να πω ότι σε σύγκριση με του Σαμαρά χωρίς να θέλω να τον υποτιμώ είναι άλλο πράγμα απλά έχω αμφιβολία ως προς την τοποθέτηση του λέβητα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #172916 από Tzim3d
Απαντήθηκε από Tzim3d στο θέμα Λέβητας πυρήνα finotherm
Τι εννοεις ως προς τη τοποθετηση?Και εγω τον ιδιο εχω οπως και ενας φιλος π.χ εγω ειμαι με τρεις κυκλοφορητες λογο υπαρχων συνδεσμολογιας και παροχη σε δυο σπιτια και ο φιλος μου με ενα κυκλοφορητη αλλα σε ενα σπιτι 250τμ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #172918 από thomas
Απαντήθηκε από thomas στο θέμα Λέβητας πυρήνα finotherm
τι λεει αυτος ο λέβητας φιλε από καταναλώσεις ,καθαρίσματα ,ενας με μαυρο χρωμα είναι και καθετες διαδρομες ; καμια φωτογραφια γινεται;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #172919 από Saxalt70
Απαντήθηκε από Saxalt70 στο θέμα Λέβητας πυρήνα finotherm
Στο καθάρισμα πανευκολος μια φορά τι βδομάδα ακόμα ψάχνω της ρύθμισης το έχω να ρίχνει 10 Δευτέρα 80 να σταματάει και 45 τον αέρα και 30 Δευτέρα την συντήρηση. Απλά εγώ δεν έχω βάλει το by pass και το κλαπετο που λέει ως υποχρεωτικό στην εγκατάσταση 

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #172920 από Saxalt70
Απαντήθηκε από Saxalt70 στο θέμα Λέβητας πυρήνα finotherm
Είναι σε σπίτι 110 τμ με μποιλερ 160 λίτρον το σπίτι έχει σταθερά μέσα 24-25 βαθμούς.80 χιλιάδες θερμίδες

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #172921 από Tzim3d
Απαντήθηκε από Tzim3d στο θέμα Λέβητας πυρήνα finotherm
Δεν ξερω να σου ανεβασω φωτο αν ξερεις πες μου τον τροπο.Η καταναλωση ειναι σχετικη και αυτο το λεω μετα σιγουριας γιατι λογο εργασιας(εχω νταλικα)σε συνεννοηση με τους φιλους-συγχωριανους μου παω και φορτωνω εγω τα υλικα για 15 διαφορετικους λεβητες π.χ tatano,thermodinamik τουρκικος,Mavil,thermostal,Σαμαρα χωρις inverter,κανα δυο τρεις αντιγραφη πιστη του Σαμαρα αντε και κανα δυο τρεις απο κατασκευαστες που δεν τους ξερω κατι σαν χειροποιητη,kompi,ειμαι σε θεση να ξερω τι καιει ο καθενας γιατι γνωριζω.Ενταξει σχετικα ειναι ομως ολα αλλο σπιτι εγω αλλο σπιτι ο tatano ενας λεβητας πολυ ακριβος ιταλικος που να καταλαβεις δεν εχει καθολου αυτοματισμους και ταιζει συνεχομενα με ενα συστημα με καστανιες.Π.χ εχω φιλο που καει ταυτοχρονα ξυλα και πυρηνα εκει δεν υπαρχει συγκριση.Οσο για το καθαρισμα ειναι πολυ ευκολος αλλα και παλι παιζει ρολο το υλικο εχω παρει υλικο που ο λεβητας μπουκοσε στις 15 μερες αλλα σε λογικα πλαισια με νορμαλ πυρηνοξυλο θα καθαρισω τουμπα καθε 40 μερες υπαρχει ομως και υλικα οπως το σπασμενο κουκουτσι ο τραχανας που λεμε η τσοφλι απο φυστικι αιγινης η σπασμενο κουκουτσι απο βρωσιμη ελια που μπορει να μην καθαρισω καθολου για ολο το χειμωνα και αυτο μπορει και μια φορα στα μεσα της σεζον προαιρετικα.Π.χ με απλο πυρηνοξυλο συρταρι καθε 2 μερες με τα αλλα μπορει και 10.Μεγαλο ρολο στην επιλογη μου επεξε η υποστηριξη στο μετα και χωρις να θελω να διαφημισω κανεναν οτι ωρα και να πηρα τηλ ηταν εκει για να με βοηθησει και μια φορα περασε μεγαλη πετρα και ηρθε 100χιλιομετρα ανημερα πρωτοχρονιας να δει τη εχει.Πιστευω να σε καλυψα και οτι θες εδω ειμαστε λογο καραντινας.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.073 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ