Αλλαγή σε λέβητα ξύλου

Περισσότερα
6 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #163485 από etsa67
Είδα τις Φώτο και αυτό πού βλέπω είναι να βάλεις καυστήρα πέλλετ με συμπιεστή καθαρισμού για να κάψεις τα πάντα.
Στην ουσία ο καυστήρα πέλλετ ανάβει τα πάντα με υγρασία όχι πάνω από τους 12% αλλά όταν τελαιώνει ο κύκλος λειτουργιας δεν μπορεί να καθαρίσει το σχαράκι από βαριά υπολύμματα που προέρχονται από κάκιστης ποιότητας πέλλετ αλλά με ένα κόπλερ συμπιεστή αέρος που ψεκάζει με μεγάλη πιεση α΄έρα στο σχαράκι δεν έχεις πρόβλημα και έτσι ξανανάβει το πέλλετ για νέο κύκλο λειτουργίας αρκετές φορές.
Οπότε ο καυστήρας πέλλετ με κόπλερ είναι μονόδρομος αναρτείται στη μπροστινή πόρτα τροφοδοσίας.

Στάθης Μηχανολόγος Μηχανικός
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": louris1234, Angelospara

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #163486 από louris1234

etsa67 έγραψε: Είδα τις Φώτο και αυτό πού βλέπω είναι να βάλεις καυστήρα πέλλετ με συμπιεστή καθαρισμού για να κάψεις τα πάντα.
Στην ουσία ο καυστήρα πέλλετ ανάβει τα πάντα με υγρασία όχι πάνω από τους 12% αλλά όταν τελαιώνει ο κύκλος λειτουργιας δεν μπορεί να καθαρίσει το σχαράκι από βαριά υπολύμματα που προέρχονται από κάκιστης ποιότητας πέλλετ αλλά με ένα κόπλερ συμπιεστή αέρος που ψεκάζει με μεγάλη πιεση α΄έρα στο σχαράκι δεν έχεις πρόβλημα και έτσι ξανανάβει το πέλλετ για νέο κύκλο λειτουργίας αρκετές φορές.
Οπότε ο καυστήρας πέλλετ με κόπλερ είναι μονόδρομος αναρτείται στη μπροστινή πόρτα τροφοδοσίας.

Αυτός είναι βιομάζας τον βάζω κ ησηχαζω??

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #163487 από Angelospara
Louris 1234 ποια περιοχή μένεις? Ποιον λέβητα έχεις και ποιος είναι αυτός ο καυστήρας στη φωτό ( κ;ι πόσο κοστίζει) αν επιτρέπεται όλα αυτά απλά είμαι κ εγώ στην αναζήτηση να αλλάξω μια καλή εγκατάσταση και έχω πιξει ψάχνοντας κ διαβάζοντας 2 μήνες τώρα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #163488 από louris1234

Angelospara έγραψε: Louris 1234 ποια περιοχή μένεις? Ποιον λέβητα έχεις και ποιος είναι αυτός ο καυστήρας στη φωτό ( κ;ι πόσο κοστίζει) αν επιτρέπεται όλα αυτά απλά είμαι κ εγώ στην αναζήτηση να αλλάξω μια καλή εγκατάσταση και έχω πιξει ψάχνοντας κ διαβάζοντας 2 μήνες τώρα

Κέρκυρα φιλε του θωκα τον λέβητα έχω. Ο καυστήρας είναι του λιτσακη 1000 ευρώ

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Angelospara

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #163489 από louris1234

louris1234 έγραψε:

Angelospara έγραψε: Louris 1234 ποια περιοχή μένεις? Ποιον λέβητα έχεις και ποιος είναι αυτός ο καυστήρας στη φωτό ( κ;ι πόσο κοστίζει) αν επιτρέπεται όλα αυτά απλά είμαι κ εγώ στην αναζήτηση να αλλάξω μια καλή εγκατάσταση και έχω πιξει ψάχνοντας κ διαβάζοντας 2 μήνες τώρα

Κέρκυρα φιλε του θωκα τον λέβητα έχω. Ο καυστήρας είναι του λιτσακη 1000 ευρώ

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βελονάδες

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #163490 από Angelospara
Και εγώ φίλε μετακόμισα εδώ κ 2 χρόνια στο νησί μένω νότια.κρυα πολλά γενικά δεν εχει(όπως πέρυσι) αλλά η υγρασία προστάζει χρήση καλοριφέρ ( κ αφυγραντήρας) φουλ.εχεις Μπάφερ? Πάσα γεμίσματα κανείς τη μέρα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.083 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ