Επιλογη Θερμανσης

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #139476 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Re:Επιλογη Θερμανσης
αν ειναι να γινει το μπαμ θα εξαερωθουν μερικα τετραγωνα οποτε βαλεις δεν βαλεις....:-)
η χρεωση δεν γινεται με τις ωρες αλλα την καταναλωσση καυσιμου οπως σ ολα
το πελλετ θα σου ερχεται καπως φθηνοτερα αρκει να το βρισκεις και φτηνα .... αλλα καυσιμα για αθηνα δεν νομιζω ....
αν ξερεις καταναλωση χειμωνα για το σπιτι μας την λες .... αν σ ενδιαφερει και το θεμα αποσβεσης

δημητρης.


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #139485 από blue
Απαντήθηκε από blue στο θέμα Re:Επιλογη Θερμανσης
Δημητρη δεν εχω ιδεα απλα το ειδα στον ενα και μοναδικο λογαριασμο που το δουλεψε περισυ το 350 εννοω (μου πε και ποσεςωρεσ ειχαντον θερμοστατη ανοιχτο.δεν ξερω καν ποσες απο αυτες τις ωρεςδουλευε ο λεβητας και ετσι το υπολογισα) μετα δεν ξαναδουλεψε ο καυστηρας πλακωσαν Α/C .
Αυτο περισυ φετοσ ειναι αδειο . Και με τον καινουργιο χρονο λεμε να παμε μαζι
Γιωργος

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #139498 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Re:Επιλογη Θερμανσης
γιατιστα λεω ...υποθετικα θα θες 2-3 το πολυ τονους πελλετ ..στην αθηνα το βρισκουμε απο 240 εως 360 περιπου δηλ 300 τοντονο αρα θες 800 ευρω σε πετρελαιο θαθελες κανα 1200-1500 και σε αεριο κανα 1000 .... θα ξοδεψεις γωρα μερικα χιλιαρικα σκεψου το παλι .... τωρα αν επιμενεις εδω ειμαστε :-) ....με την σομπα θαεχειςκαποια παραπανω οικονομια αλλα με τιποτα μην ξηλωσεις τον λεβητα .... μπορουν να συνδεθουν στο ιδιο κολλεκτερ και ναχεις εναλλακτικη

δημητρης.


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #139528 από blue
Απαντήθηκε από blue στο θέμα Re:Επιλογη Θερμανσης
Καλημερα σωστα τα ειπες Δημητρη εγω τα εχω υπολογισει κανα 30% παραπανω με αυτες τις συνθηκες που ειμαστε 2 ατομα. Η διαφορα στο δικο μου περιεργο μυαλο ειναι οτι στο πετρελαιο κονομαν οι εξω στο φ.α, εξω . Στα πελλετ ξυλα τα λεφτα θα ξυκλοφορησουν εγχωρια . Θα τραφουν καπόιες οικογενοιες παραπανω . (Ξερω οτι ακουγεται σε καποιους χαζο αλλα τωρα στα 40 μου που να αλλαξω μυαλο).
Οσο για το ξηλωμα ξερεις που διαφωνω γιατι να πληρωνω νταβατζικικι 60 το χρονο ;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #139534 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Re:Επιλογη Θερμανσης
εννουσα να μην πεταξεις τον λεβητα ...το ρολογακι ξαναμπαινει ευκολα
σεβαστη η αποψη σου αλλα ....κατα βαση και τα ξυλα και τα πελλετ που κυκλοφορουν στην αγορα εισαγωμενα ειναι ...ομως η συζητηση αυτη εχει παραγινει εδω και δεν προκειτε να την ξανανοιξω ... :)
για οποια αλλη βοηθεια ...εδω ειμαστε
ειναι βασικο παντως να αποφασισεις απο πριν ποσες ωρες και πως θα δουλευεις την θερμανση ,,, με 3 ωρες τα ξυλοκαυσιμα δεν ζεσταινουν


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #139537 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Επιλογη Θερμανσης

blue έγραψε: Η σομπα μεσα στο σπιτι πισω απο το κολεκτερ ακριβως ???


Εγω θα πηγαινα στο ανωτερω.. Βιομαζα στην Αθηνα??? Χμ........ ακομα και ολα τα προβληματα να λυσεις ( που θα το βρεις, σε τι τιμη, που θα το αποθυκευσεις) η μυρωδια των καυσαεριων ειναι "καπως". Κι αν υπαρχουν σε γειτωνιες θεματα με την μυρωδια του πελλετ που ειναι απο ξυλο, φαντασου απο βιομαζα....

Ασε δε που
Α. ΔΕΝ θα παρεις το χωρο απο την αποθηκη της Ανωτατης Αρχης!!! ( Βασικό αυτο !!! :cheer: :cheer: :cheer: )
Β. με την ακτινοβολια της θα ζεσταινει το χωρο που βρισκεται οποτε μπορεις να κλεισεις τα κοντινα της σωματα διευκολυνοντας την αποδοση της....

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.066 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ