Γραμμή SOS για καύση ακατάλληλων προϊόντων

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #112868 από house
Σιγα ρε φοβηθήκαμε ..... έπρεπε να μένεις απέναντι απο μένα !

Ειναι δυνατόν ο άλλος να καίει απέναντι σου (πχ γυφτος καλωδια ) και σι να λες δεν θα γινω ρουφιανος ???
Μαζευει ο γείτονας 1 τονο λοβοπαν ,.... τον ρωτάς για που τα έχεις αυτα . σου λεει για το τζακι .. και σι σταρχιδια σου ??? (παιδια δεν εχεις ρε μ.....α !!!!)
Παιδια η δημοκρατια εχει υποχρεώσεις οχι δικαιώματα .... εισαι υποχρεωμένος να παρεις τηλ !!!!
ΣΑν να λεμε , σφάζουν ενα μπροστά μου , και εγω στα.....α μου παω για καφε η' για υπνο !!!
Πσιτ για συνέλθετε λιγο , εστω λιγο !!!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": sta1, electron

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #112874 από Fokion
Κι αυτο το θεμα ( οπως και τοσα αλλα ) αναγεται στο νοημα της "παιδιας" ( αυτο εννοουσα με το εκπαιδευω)

Κατ' αρχην πιστευω οτι οι περισσότεροι που καινε πχ παλεττες νοβοπαν και οτι δηποτε αλλο δεν εχουν ΙΔΕΑ τι κακο κανουν στην υγεια τους...
ειτε για το οτι απλά δεν το εχουν σκεφτει ειτε γιατι δεν εχουν την μορφωση να το σκεφτουν...
και δεν ακουσα καποιον να το εξηγει ( δεν εννοω προφανως απο εμας ετσι??)
περσι αυτο το κομματι ενημερωσης χανοταν στα παχια λογια...

ναι
η "ρουφιανια" ειναι ισως το τελευταιο μετρο...
αλλα οχι το πρωτο και μοναδικό... αυτο θελω να πω...

και λιγο μαυρο χιουμορ.
Περσι βρεθηκα σε σπιτι γνωστου του γνωστου,
στο - ανοιχτο - τζακι εκαιχε οτι "περισσευε", χαρτοπετσετες απο το τραπεζι συσκευασιες απο τα δωρα........καταλαβατε.

αλλα.... ολα κι ολα δεν καπνιζαμε ωστε να προστατευσουμε την υγεια των πιτσιρικιων..... :unsure: :unsure:
( τι να πεις.... )
Οταν λοιπον του το εξηγησα το εκοψε. Απλά καλως ή κακως, ΔΕΝ το ειχε σκεφτει...

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384
Last edit: 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν by Fokion.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #112876 από electron
@House,

παιδιά έχω και 2 μάλιστα!.. Αυτό που θέλω να πω φίλε μου είναι ότι ο νομός (Αλήθεια τον έχεις διαβάσει?) 2011ΥΠΕΚΑ-ΦΕΚ2654Β είναι ελλείπεις σε ότι άφορα τα τζάκια.

Φυσικά και πολύ καλά θα κάνεις όχι 1 αλλά 100 τηλεφωνά να πάρεις το ΘΕΜΑ είναι ότι δεν μπορείς να αποδείξεις το τι καίει ο γείτονας σου γιατί πολύ απλά θα του έρθει ειδοποίηση για να γίνει έλεγχος και έχει -αν δεν κάνω λάθος- μια~δυο εργάσιμες μέρες για να οριστεί το ποτέ θα του πάει το κλιμάκιο για τον απαραίτητο έλεγχο. (ξερεις στην Ελλάδα ζουμε δεν γινονται όλα από την μια μερα στην άλλη)

Όποτε εσύ πως το βλέπεις? Ποιος μου λεει έμενα οτι δεν θα βάλει ξύλα στον έλεγχο και μετά τον έλεγχο θα καίει πάλι ότι βρει?

Εγώ πέρυσι όταν έκανα ερώτηση σε αρμόδιο υπάλληλο του υπουργείου (είχα και εγώ έναν γείτονα και έβλεπα κάθε βράδυ να βγαίνει ντουμάνι από την καμινάδα του) μου είπε πολύ απλά οτι : Δεν μπορούμε να ελέγξουμε τα τζάκια γιατι δεν μπορεί να οριστεί το ποσό του αέρα εισαγωγής τραβάνε, όπως σε αντίθεση με τους λέβητες και σόμπες στερεών καύσιμων..

Επίσης ποιος μου λει οτι η χ-ψ μπαμπόγρια που κάθετε διπλά μου - απέναντι μου και εχει αναπνευστικά προβλήματα δεν θα μου τους φέρει ακόμα και αν εγώ είμαι νόμιμος (πελλετ καίω), Η μήπως ο διπλανός μου επειδή πέρσι τσακώθηκα μαζί του επειδή ο γιος του πετάτε νεράντζια στην αυλή μου? Η μήπως ο πιο κάτω επειδή δεν του αρέσει η φάτσα μου η επειδή παρκάρω μπροστά στο σπίτι του ?


Αυτό που θέλω να σου πω (καλοπροαίρετα πάντα) είναι ότι, δεν είμαι κατά του μέτρου απλά είμαι αντίθετος με τον τρόπο που εφαρμόζετε το μετρό. Γιατί όπως και εσυ ξέρεις (δεν ξερω που μένεις) αλλά σε κάθε γειτονιά υπάρχουν οι μεν και οι δεν..

Πχ εγώ έχω μια τρελή όπου και να κλάσεις το μεσημέρι φωνάζει το παραμικρό την αστυνομία, Όλοι σε κάποια γειτονιά θα έχουν τον αντίστοιχο “Τρελο τους”

Αυτό το μετρό μου θυμίζει όταν βγήκε ο αντικαπνιστικός νομός που ειχε ενα τριψήφιο τηλέφωνο που έπαιρνες και εκανες καταγγελία για μαγαζιά.. Πηρά και εγω 1-2 στο τελος βαρέθηκα, αλήθεια έγινε τίποτα?

Αν το κράτος θέλει να κάνει έλεγχους μπράβο του, και εγω μαζι του!, το θεμα ειναι όμως να μην κανει τους πολίτες ρουφιάνους αλλά να βγαίνει το ίδιο και με κάποιο τρόπο να εντοπίζει τους παράνομους.

Εγω κρατάω ότι:
Tο ιδιο το κράτος αντι να χαμηλώσει την τιμη του πετρελαίου και να δινει επίδομά ανθρώπινο και ΑΜΕΣΟ και οχι της κοροϊδίας, το ίδιο ΩΘΕΙ τον κόσμο επειτα να καίει οτι βρει γιατί πολύ άπλα... λεφτα δεν υπάρχουν."

Όσο για την αιθαλομίχλη εγω μένω Αθήνα πέρσι τον χειμώνα πήγα Καλαμάτα και τρελάθηκα! Αυτό εκει ήταν αιθαλομίχλη εμείς εδω (στην Αθήνα) δεν είχαμε τίποτα!


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"
Last edit: 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν by electron.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": house, Fokion

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #112929 από lefteris

house έγραψε: Για την Λαρισα , εχουμε τηλ ???

Εγω θα παρω τηλ κατευθείαν , με το που δω καπνο απ την νικαια !!!το νουσου (ξερεις εσυ ) !!!


Αν είδες από την Νίκαια φίλε, θα ήταν η μπριζόλα σου :P , προχθές δεν ήρθες νωρίτερα, τι να σε κάνω, γιατί άναψα τα κάρβουνα.

Κάποιοι δεν άναψαν ακόμη θέρμανση B) , αλλά ήθελα να ήξερα, καις από άλλο δάσος εσύ ?:lol:

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #112992 από LEONAS
Οπως εχω πει και παλιοτερα το μεγαλυτερο ποσοστο λεβητων
βιομαζας ειναι ακαταληλοι αλλα φταιει και το κρατος που επετρεψε
να βγουν στην αγορα χωρις ελεγχο οποτε τωρα ειναι αργα να συμαζεψει
τα ασυμαζευτα. B)

Το ζητας το τσιπας !!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.076 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ