Μονάδα παραγωγής πέλλετ στα Ιωάννινα!

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #58397 από ^silent_power^

κωνσταντινος 17 έγραψε: Ο κλαδοτεμαχιστής που θα πάρω είναι ακριβώς 'έτσι με μεταφορική ταινία και με κινητήρα πετρελαίου και και κόβει ξύλο μέχρι 26cm . επίσης ειναι σε τρέιλερ και μεταφέρεται. Απλός όπως και εσυ λες το καλύτερο θα ήταν ένα όχημα που φέρει μπροστά καταστροφέα και μεταφέρει τα ροκανίδια πίσω σε καρότσα για αυτό και σκέφτηκα το unimog, βέβαια και αυτό που μου πρότεινες το holder το βρήκα εξαιρετικό μια και είναι πιο μικρο ευέλικτο και προφανώς δεν αφήνει ροδιές στα χωράφια. Είδα ότι έχουν προσαρμόσει μπροστά έναν καταστροφέα αλλά μάλλον είναι για χόρτα.
Γνωρίζεις έαν μπορεί να βάλουμε πιο μεγάλο που χρειαζόμαστε για κλάρες? Είδα ότι υπάρχουν holder και με 60-70 ps. Που μπορώ να πάρω πληροφορίες και να κατατοπιστώ?
Όσο για την προσφορά δεν το συζητώ!! Το λιγότερο που μπορώ να κάνω! Επίσης όποιος θέλει θα μπορεί να
φτιάξει στις εγκαταστάσεις μου την δική του μπρικετα έτσι όπως δουλεύουν τα λιοτρίβια!! Θα παίρνω πρώτη ύλη και θα δίνω την ανάλογη μπρικέτα! Η ιδέα ήταν του oanhnessa
!


ποσσω στοιχιζει κομπλε με το τρειλερ και τον κινητηρα?
παιζει θεμα με τα holder...: πρωτον δεν ξερω ποσσο αντεχουν. να μην τα παρεις και ολα στο χερι! ο καταστροφεας οπως σου ειπα ειναι δυσκολο εργαλειο.δεν ειναι παιξε γελασε!
δυτερον και πιο κυριον....ειναι κατι που σιγουρα δεν ξερεις! αυτα ειναι φτιαγμενα για την γερμανια, οχι για την ελλαδα. ειχαμε ενα εδω στον δημο που δουλευω και επαιζε σοβαρο προβλημα με την θερμοκρασια. για να καταλαβεις,θελανε να κοψουν το γκαζον στο γημεδο και πηγαιναν νωρις το πρωι γιατι απο καποια ωρα και μετα το μηχανημα λαλουσε(ανεβαζε θερμοκρασια). δεν ξερω αν το holder μπορει να αντεξει στην ελλαδα! θέλει ψαξιμο αυτο που σου λεω για να μην την πατησεις. μην κοιτας μονο εμφανιση και πρακτικοτητα αλλα και τι ονομα εχει η φιρμα στη αγορα!
τα holder ειναι με μπρατσα και πτο και ετσι παιρνουν οτι θελεις μπροστα! απλα δεν ξερω μεχρι ποσσο αντεχει το καθενα! μην ξεχνας ποτε οτι ο καταστροφεας ειναι πολυ δυσκολο εργαλειο!
νομιζω στο πρωτο ποστ μου, σου ειχα πει εγω για να λειτουργησεις την επιχειρηση σαν ενα ελαιοτριβειο! οπως και να εχει...ειδη χρωστας απο τωρα μια μπαλετα μπρικεττες στον δασκαλο!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": κωνσταντινος 17

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #58401 από OANNHSEA

stratis 1 έγραψε: και ενα αποσπασμα απο την προσφορα


Αγαπητέ κύριε,

Κατόπιν της τηλεφωνικής μας επικοινωνίας σας αποστέλλουμε τα τεχνικά χαρακτηριστικά για το ΒΙΟΜΑΖΑ 200 μαζι........................

Η τιμή για το συγκεκριμένο μοντέλο είναι 39.800,00 ευρώ + ΦΠΑ + ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΚΟΣΤΟΣ ΑΠΟ ΙΣΠΑΝΙΑ


Αυτή είναι προσφορά από ελληνική εταιρεία;

Bellum omneum contra omne...
Θάνατος στους πετρελαιάδες!!!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": κωνσταντινος 17

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #58407 από ^silent_power^

stratis 1 έγραψε: και ενα αποσπασμα απο την προσφορα


Αγαπητέ κύριε,

Κατόπιν της τηλεφωνικής μας επικοινωνίας σας αποστέλλουμε τα τεχνικά χαρακτηριστικά για το ΒΙΟΜΑΖΑ 200 μαζι........................

Η τιμή για το συγκεκριμένο μοντέλο είναι 39.800,00 ευρώ + ΦΠΑ + ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΚΟΣΤΟΣ ΑΠΟ ΙΣΠΑΝΙΑ


τσαμπα πραμα! τι λενε ρε συ αυτοι??? τοσσα τους λειπουν πες τους?!?!?
κρητικε, λιγους μηνες πριν που ειχα επικοινωνηση με μια αλλη ισπανικη...την promagri, μου ειχαν πει για τα παρακατω μοντελα 15.000 ευρω το ενα συν την μεταφορα!



Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": κωνσταντινος 17

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #58447 από stratis 1

OANNHSEA έγραψε:

stratis 1 έγραψε: και ενα αποσπασμα απο την προσφορα


Αγαπητέ κύριε,

Κατόπιν της τηλεφωνικής μας επικοινωνίας σας αποστέλλουμε τα τεχνικά χαρακτηριστικά για το ΒΙΟΜΑΖΑ 200 μαζι........................

Η τιμή για το συγκεκριμένο μοντέλο είναι 39.800,00 ευρώ + ΦΠΑ + ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΚΟΣΤΟΣ ΑΠΟ ΙΣΠΑΝΙΑ


Αυτή είναι προσφορά από ελληνική εταιρεία;



ναι

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #58515 από OANNHSEA
Το φαντάστηκα stratis...

History on
Πριν από μερικούς μήνες βοηθούσα ένα παλικάρι και πήρα μία τιμή για ένα μηχάνημα βιομάζας από Έλληνα "αντιπρόσωπο". Πως μου έκοψε και ζήτησα τιμή από τον Ρουμάνο αντιπρόσωπο και από την ίδια την εταιρεία που το κατασκευάζει (στην Ευρώπη είναι)...
Η διαφορά ήταν: Εταιρεία κατασκευής μείον 10.000 ευρώ (και ούτε λέξη για τον "αντιπρόσωπο"), Ρουμανία μείον 11.000 ευρώ!!!
History off

Με λίγα λόγια θέλω να πω ότι οι βρικόλακες μυρίστηκαν αίμα και έχουν πηδήξει να το ρουφήξουν από τους ανθρώπους που θέλουν μηχανήματα βιομάζας...
Για κάντε μία αίτηση προσφοράς κατευθείαν από την εταιρεία ή σε κάποιο άλλο αντιπρόσωπο του εξωτερικού και θα δείτε μεγάλη διαφορά!!!

Bellum omneum contra omne...
Θάνατος στους πετρελαιάδες!!!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": κωνσταντινος 17

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #58532 από κωνσταντινος 17
^silent_power^
Το κόστος για τον κλαδοτεμαχιστή είναι 18000€ + ΦΠΑ με κινητήρα πετρέλαιο και 55 ίππους
Είναι απο Τσεχία scorpio sd 260 και το έχει η περίτεχνο Αθήνα. Το unimog παίρνει τελικά καταστροφέα σαν αυτούς που βλέπουμε να ''πετάνε'' τα ροκανίδια στην καρότσα?

Και τι είναι το ΠΤΟ που μου γράφεις?

Μίλησα σήμερα με κάποιον κύριο στην Θεσσαλονίκη που κατασκευάζει καταστροφέα με συλλογή σε σάκο η καρότσα και μου είπε ότι δύσκολα προσαρμόζεται σε unimog γιατί είναι ψηλό. Βέβαια δεν έχω και κάποια εμμονή με τα unimog, και μου πρότεινε ορθώς να χρησιμοποιήσω τρακτέρ τουλάχιστον 45 ίππων με καρότσα, πράγμα σωστό αφού θα χρειαστώ να μπαίνω και σε αμπέλια τα οποία δεν έχουν και πολύ πλάτος!
Σε ευχαριστώ.
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by κωνσταντινος 17.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.087 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ