"Σημεία και τέρατα" εγκαταστατών, μαστόρων και καταναλωτών!!!

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #44426 από DOOM_NX

μανολης έγραψε: τι μου λες τωρα. αυτα δεν ειναι τιποτα εμενα μου εβαλε το κυκλοφορητη αναποδα τον συνδεσε στιν εισοδο τρατζικ

Εντάξει... Τουλάχιστον σε σένα έβαλαν κυκλοφορητή! Σε μένα δεν έβαλαν και περίμεναν να ζεστάνουν τα καλοριφέρ! :silly:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #44455 από μανολης
και ελεγα τι δεν παει καλα αυριο θα ερθει να τιν δει εγω θα κανω τον ανηξερο να δουμε τι θα πει αφου ειχε και οδηγιεσ ΕΛΕΟΣ

Το άσχημο με την θεωρία είναι πως σου λέει πως δουλεύει ένα σύστημα, όχι γιατί δεν δουλεύει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #44456 από DOOM_NX

μανολης έγραψε: και ελεγα τι δεν παει καλα αυριο θα ερθει να τιν δει εγω θα κανω τον ανηξερο να δουμε τι θα πει αφου ειχε και οδηγιεσ ΕΛΕΟΣ

Μην πεις τίποτα. Άσε να δούμε σε πόση ώρα θα το βρει! :woohoo:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #44459 από μανολης
αυτο θα κανω. δε λες παλι καλα που δε το τιναξα το σπιτι στον ΑΕΡΑ και τοτε τι θα γινοταν?

Το άσχημο με την θεωρία είναι πως σου λέει πως δουλεύει ένα σύστημα, όχι γιατί δεν δουλεύει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #49581 από DOOM_NX
Τελικά το βρήκε το λάθος ή ακόμα ψάχνει, Μανόλη; :silly:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #49593 από egglezos
Παίδες και εγώ δεν αντέχω...

το τί ακούω καθημερινά δεν λέγεται...έχω γίνει γραφικός να γκρινιάζω συνέχεια αλλά το επίπεδο είναι τραγικά χαμηλό...

αυτό που λέει ο Γρηγόρης είναι πραγματική περίπτωση...και δυστυχώς καθημερινή: άλλη μία: Βίλα στην Εκάλη με πισίνες και όνυχες...ντρέπεσαι να πατήσεις...και στο λεβητοστάσιο είχε έναν λέβητα πετρελαίου με τα καλώδια σκόρπια και τον δούλευε στους 35 για να μήν του καίει... του λέω βάλε έναν λέβητα πέλλετ αυτόματο πλήρως και μου απαντάει όχι, θα βάλω πυρήνα για να είναι οικονομικό (ξέρεςι τί έξοδα έχει το range Rover σε κάθε service έλεγα από μέσα μου...)

Αλλο...Χθές πήγα σε πελάτη ο οποίος θα βάλει τον λέβητα μόνος του (ο Θεός βοηθός...!!) και δεν έχει ιδέα μουσικής...το μόνο που ξέρει είναι να βιδώνει σωλήνες...του λές για δοχείο διαστολής και ψάχνει το παλιό του λεβητοστάσιο να δεί που είναι για να το αντιγράψει...

Οσο για τους εγκαταστάτες, τους καλείς για σεμινάρια εκπαίδευσης και δεν έρχονται...και όταν έρχονται κάποιοι κάνουν τους ξερόλες...μα ποιός τα ξέρει όλα για να έιναι τόσο υπεράνω? και εγώ μαθαίνω από τον Γρηγόρη και τον κάθε υδραυλικό, και εκείνος από εμένα...αλλά όταν νομίζεις ότι τα ξέρεις όλα, δυστυχώς δεν θέλω να συνεργάζομαι μαζί σου πλέον αγαπητέ...νησάφι πιά...με την πρώτη λαλακία, παίρνουν τηλέφωνο και σου κάνουν τους καμπόσους...και όταν πείς ότι στα είπα αυτά, τότε στο κλείνουν κιόλας...

όλα λοιπόν συντελούν...από την μία έχεις πελάτες που δεν έχουν λεφτά και νομίζουν ότι όλοι τους κλέβουν, από την άλλη έχεις τεχνίτες που δεν ξέρουν την δουλειά τους και δεν θελουν και να την μάθουν αλλά ταυτόχρονα "δαγκώνουν" τον πελάτη με φτηνοδουλειές πολύ κακής ποιότητας, και τέλος έχεις εμάς τους κατασκευαστές ή εμπόρους να πουλάμε φύκια για μεταξωτές κορδέλες... το αποτέλεσμα το βιώνετε/βιώνουμε καθημερινά: ΜΠΑΧΑΛΟ!!!

ΥΓ: δεν ανέφερα το κράτος γιατί απλά δεν υπάρχει...ότι κάνουμε μόνοι μας. και εδώ ταιριάζει αυτό που έλεγε ένας συμφουομίτης στην υπογαφή του: δεν ψηφίζω κανένα Φούστη...μπουρδέλο τα κάνω και μόνος μου...

It would be possible to describe everything scientifically, but it would make no sense; it would be without meaning, as if you described a Beethoven symphony as a variation of wave pressure. - Albert Einstein
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": papg, Sp4wN, Pri, Grecu_

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.092 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ