Τρόπος μεταφοράς πυρηνόξυλου

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #81294 από ftspetro
Απαντήθηκε από ftspetro στο θέμα Τρόπος μεταφοράς πυρηνόξυλου
Ναι φιλε το παλευω μπας και φτιαξω αυτή την κατασκευη μονος μου γιατι σημασια δεν εχει παντα το αποτελεσμα, αλλά και η προσπαθεια. Όμως αν υπαρχει και αρνητικο αποτελεσμα τοτε υπαρχει και η γκρινια της γυναικας για τα λεφτα που σκορπαω και φυσικα τρωω και καμμια γυριστη. :cheer: Χαχαχα. Τωρα για τον πυρηνα… πηγα ηδη σε δυο κατασκευαστες, αλλα προς το παρον δεν εχω μαθει παρα πολλα πραγματα, γιατι αυτό που σκεφτονται δεν το εξωτερικευουν επακριβως. Όμως με τον τροπο που μου λες σιγουρα θα μαθω κατι και ελπιζω να γινω κατά τι σοφοτερος. Τωρα για την κατασκευη σκεφτομαι τις δυο εξαμετρες σωληνες να τις κρεμασω μονιμα στην οροφη της αποθηκης μου, οπου στη μια πλευρα θα μονταριστει το μοτερ με τον υποπολλαπλασιαστη και στην άλλη πλευρα θα είναι ένα μικροτερο κομματι αφαιρουμενο, οπου και θα εχει την δυνατοτητα να κινειται από την οροφη στο πατωμα, οπου και εκει θα γινεται η ριψη του πυρηνοξυλου από το φορτηγο. Δεν ξερω αν καταλαβαινεις αυτό που σου λεω?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #81298 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Τρόπος μεταφοράς πυρηνόξυλου
αυτο με το αφαιρουμενο κοματι που ανεβοκατεβαινει δεν το καταλαβαινω
ο κοχλιας σου ομως πρεπει αν ειναι τελειως ευθυγραμος και να στηριζεται καλα να μην κανει κοιλια
για τα πιο πανω που ρωτησες μπορεις να βρεις αρκετες φωτο στο ιντερνετ ...που δειχνουν και τις φωλιες των μπρος πισω ρουλεμαν ...και τα εδρανα ενδιαμεσων αν χρειαζονται και τον τροπο ενωσης των 6μετρων


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #81307 από ftspetro
Απαντήθηκε από ftspetro στο θέμα Τρόπος μεταφοράς πυρηνόξυλου
αυτα που λες για το ιντερνετ που τα βρισκω? γραψε μου αν εχεις καποια προχειρη διευθυνση σε παρακαλω. για το αφαιρουμενο κομματι σκεφτομαι τον κοχλια που θα ειναι στη σωληνα την ευθυγραμη, στο ταβανι της αποθηκης, μηπως βρω καποιον συνδεσμο που θα μπορει να παιρνει κλισεις. λεω... δεν ξερω αν γινεται. το ψαχνω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #81308 από giannis85
Απαντήθηκε από giannis85 στο θέμα Τρόπος μεταφοράς πυρηνόξυλου
θα σου προτεινα ενα μικρο μονοφασικο απλο αποροφητηρα υλικου σαν αυτους που εχουν ενσωματωμενους στους σφυρομυλους της αγορας οπου αν βαλεις και τον κυκλωνα που εχουν μερικοι γλυτωνεις κ απο την σκονη!απλο και ευελικτο και πολυ φτηνο.εγω αυτο ετοιμαζω για μεταφορα τσιπς ξυλου σε σιλο σε πολυ μεγαλυτερες διαστασεις ομως...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #81310 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Τρόπος μεταφοράς πυρηνόξυλου

ftspetro έγραψε: αυτα που λες για το ιντερνετ που τα βρισκω? γραψε μου αν εχεις καποια προχειρη διευθυνση σε παρακαλω. για το αφαιρουμενο κομματι σκεφτομαι τον κοχλια που θα ειναι στη σωληνα την ευθυγραμη, στο ταβανι της αποθηκης, μηπως βρω καποιον συνδεσμο που θα μπορει να παιρνει κλισεις. λεω... δεν ξερω αν γινεται. το ψαχνω


κανε μια αναζητηση στο google "κοχλιες μεταφορας " ..."μεταφορικες ταινιες"

οχι δεν νομιζω να λειτουργει με κλισεις ...θα χρειαζοσουν 2 διαφορετικους κοχλιες γι αυτο

αν δεν βρεις κατι πες μου αυριο να σου βρω φωτο ...το βραδυνο πισι μου δεν βοηθαει :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #84071 από ftspetro
Απαντήθηκε από ftspetro στο θέμα Τρόπος μεταφοράς πυρηνόξυλου
φιλ dimlyk καλημερα. σ ευχαριστω για τον χρονο σου. δυστυχως λογω καποιων υποχρεωσεων δεν ασχοληθηκα καθολου με το θεμα, αλλά πιστευω πως αυτες τις ημερες θα εχω περισσοτερο χρονο, οπότε ελπιζω να ξαναμιλησουμε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.067 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ