Ροκανίδια ως καύσιμη ύλη

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #73676 από ftspetro
Απαντήθηκε από ftspetro στο θέμα Ροκανίδια ως καύσιμη ύλη
φιλε μου σ ευχαριστω και παλι. θα ριξω μια ματια και για καποιο μεταχειρισμενο μπας και βρω μια καλη τιμη για το πορτοφολι μου και θα σου ζητησω και παλι την γνωμη σου. ομως τωρα θα σε αφησω γιατι αυριο πρεπει να ξυπνησω νωρις. καλο βραδυ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #73801 από stelios_STI
Απαντήθηκε από stelios_STI στο θέμα Ροκανίδια ως καύσιμη ύλη

γιωργος 36 έγραψε: Επιχειρήσε κανεις να καψει χοντρό ροκανιδη τσιπς απευθείας σε λεβητα? έχει απόδοση?


ωραιο θεμα μπραβο
βεβαιως και γινεται να καει με πολυ καλη αποδοση ισαξια και καλυτερη του ξυλου. εξαλλου στην ευρωπη
εχει ξεκινησει πολυ σοβαρα η διακινηση για καυση του τσιπς και οι νεοι λεβητες να εχουν την επιλογη για τροφοδοσια τσιπς ή πελλετ
επισης και το πριονιδι γινεται καλο καυσιμο ακομα και πολυ υγρο αλλα προυποθετει και τον καταλληλο λεβητα.
εγω προσωπικα 2006 πηρα εναν λεβητα που καιω το πριονιδι μολις κοβεται απο το ξυλο. με υγρασιες 50-60%.
ειμαι απολυτα σιγουρος οτι υπαρχουν και για οικιακη χρηση


Η γνώση έχει αξία όταν τη μοιράζεσαι!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #74087 από giannis85
Απαντήθηκε από giannis85 στο θέμα Ροκανίδια ως καύσιμη ύλη
γεια σου στελιο.τον αλλο μηνα θα ξεκινησω να καιω ξερα woodchips αλλα μ ενδιαφερει πολυ η καυση φρεσκου πριονιδιου για βιομηχανικο λεβητα.αν κρινω απ τον τεραστιο και πανακριβο λεβητα τησ uniconfort που εχεις πρεπει να εισαι ιδιοκτητης καποιας απ τις βιομηχανιεσ ξυλου εδω στην βεροια.θα ηθελα πολυ καποια στιγμη αν σου ειναι ευκολο να συναντηθουμε να τον δω να δουλευει απο κοντα και να δω κ τον τροπο διαχειρησησ του πριονιδιου που κανεις,αν φυσικα δεν σου κανει κοπο.ευχαριστω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #74211 από stelios_STI
Απαντήθηκε από stelios_STI στο θέμα Ροκανίδια ως καύσιμη ύλη
Γιαννη οποτε θες ελα να παρεις καμια ιδεα

Η γνώση έχει αξία όταν τη μοιράζεσαι!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": giannis85

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #74408 από giannis85
Απαντήθηκε από giannis85 στο θέμα Ροκανίδια ως καύσιμη ύλη
στελιο σ ευχαριστω πολυ για την ανταποκριση-προσκληση :) .ομωσ δεν ξερω ποια βιομηχανια εχεισ κ ποιον ακριβως να ζητησω οταν ερθω.επισης θα θελα να μου πεις περιπου τι ωρες εισαι πιο ευκαιρος για να μην σε διακοπτω απο τις δουλειες σου.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #74613 από stelios_STI
Απαντήθηκε από stelios_STI στο θέμα Ροκανίδια ως καύσιμη ύλη
Γιαννη το mail μου ειναι Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. στειλε το δικο σου να σου πω που να ερθεις να αλλαξουμε και τηλεφωνα αν θες

Η γνώση έχει αξία όταν τη μοιράζεσαι!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.077 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ