Ροκανίδια ως καύσιμη ύλη

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #67624 από ftspetro
Απαντήθηκε από ftspetro στο θέμα Ροκανίδια ως καύσιμη ύλη
φιλε μου το μηχανημα μου ειναι ηλεκτρικο και το ειχα παρει προ καιρου και πριν καν μου περασει απ το μυαλο οτι θα μπω στο ΄΄αρμα΄΄ των στερεων καυσιμων. απλα το χρησιμοποιουσα για να κανω κομποστοποιηση σε οικιακη χρηση. τωρα ομως σκεφτομαι να μαζευω κλαδια απο τους γειτονες μου και οτι κερδιζω πιστευω πως θα ειναι καλο για την τσεπη μου. οπωσδηποτε ομως θα πειραματιστω και θα αποφασισω του χρονου αν με συμφερει ή οχι. άλλωστε πρωτη χρονια το δουλευω. εχω καιρο να αποκτησω και εγω μια σχετικη εμπειρια και σ αυτο βοηθουν οι φιλοι οπως και εσυ εδω μεσα και γιαυτο ευχαριστω πολύ ολους και εσενα ξεχωριστα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #67641 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Ροκανίδια ως καύσιμη ύλη
Μπράβο παίδες, εδώ βρίσκεται ένα από τα καλύτερα θέματα του φόρουμ και της βιομάζας.

Εκμετάλλευση για καύσιμο οτιδήποτε μέχρι σήμερα άχρηστο υλικό της φύσης.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #67644 από stratis 1
Απαντήθηκε από stratis 1 στο θέμα Ροκανίδια ως καύσιμη ύλη
Ετσι μαστορα θα σε βγαλουμε απο τον κοπο να μας φερεις κινεζικες πελλετοπρεσες ;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #69225 από ftspetro
Απαντήθηκε από ftspetro στο θέμα Ροκανίδια ως καύσιμη ύλη
φιλοι μου καλησπερα. δοκιμασα στον πυρηνοκαυστηρα μου μιξη 50 - 50 περιπου ροκανιδια απο κλαδια ελιας και πυρηνοξυλο, αλλά τελικα δεν μου απεδωσε. δυστυχως εκανε σπηλαιώσεις και το μηχανημα που εχω εγω με εναν μονό κοχλια δεν απορροφά το υλικο στο θαλαμο καυσης. ετσι ή θα ρωτησω την εταιρεια που μου προμηθευσε τον καυστηρα εαν εχει καποια τροποποιηση για την περισταση ή θα προσπαθησω να κανω καποια τροποποιηση εγω με ενα μοτερ με υποπολαπλασιασμο στην κορυφη του σιλο και με ενα κοχλια να ανακατευω το μιγμα. υπαρχει καποιος φιλος που θα μπορεσει να μου δωσει καποια ιδεα? παντως φιλοι εδω στην περιοχη μου, Ακρατα Αχαιας οι γειτονες καινε στο υπαιθρο ολα τα κλαδια και πιστευω πως την σημερινή εποχη ειναι κρίμα και αδικο. ευχομαι χρονια πολλα για τους εορταζομενους

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #69231 από stratis 1
Απαντήθηκε από stratis 1 στο θέμα Ροκανίδια ως καύσιμη ύλη
βαλε περισσοτερο πυρηνοξυλο στη αναλογια και ξαναπροσπαθησε

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #69234 από ftspetro
Απαντήθηκε από ftspetro στο θέμα Ροκανίδια ως καύσιμη ύλη
Στρατή μου αυτο σκοπευω να κανω, αλλά ειπαμε ειμαι νεος στο ΄΄ειδος΄΄ και πειραματιζομαι, αλλά καταλαβαινεις πρεπει να δινω και γρηγορες λυσεις γιατι χθες που το πρωτοέκανα η γυναικα γκρινιαζε γιατι το μηχανημα δεν ανεβαζε θερμοκρασια νερου πανω απο 40 βαθμους, οπότε ο κυκλοφορητης δεν ξεκινουσε να περιστρεφει τα νερα και τωρα το κρυο ειναι αισθητο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.090 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ