Τηλεοπτική εκπομπή ΕΤ-3 "αληθινά σενάρια"

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #30926 από Nasikas

foxsat έγραψε: Μακραν η ΕΤ3 ειναι το καλυτερο καναλι στην Ελλαδα.Πολυ ωραια η εκπομπη.

Περικοπές όμως. Κόψανε και το "ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ" πριν προλάβει να έλθει ...στου θκομ του χουριό..

Πάντως ευχαριστώ τον φίλο που βλέποντας την δυσκολία μου με τα ηλεκτρονικά, αφιέρωσε χρόνο να ανεβάσι και εκείνος το βίντεο
Υποχρεωμένος Χ_ _ _ _



Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #30927 από valsam
Κυριε Νασικα πραγματικο διαμαντι οι εγκαταστασεις σας απο τα οσα εδειξε η εκπομπη αλλα μπορειτε να μου απαντησετε σε μερικα ερωτηματα εαν γινετε γιατι το πελλετ σας ειναι τοσο ακριβο σε σχεση με τα εισαγωμενα του τεστ που εχουν και καλυτερη αποδοση (π.χ golden nugget)?
Εαν υπολογισουμε τα μεταφορικα και το τελωνειο κ.τ.λ που επιβαρυνετε το ξενο το προιον σας ειναι πανακριβο για τα Ελληνικα δεδομενα,μην μου πειτε τα αυξημενα εργατικα γιατι στο βιντεο το λεει ξεκαθαρα οτι το εργοστασιο ειναι πληρες αυτοματοποιημενο και οτι εχετε ολο κι'ολο 20 υπαλληλους(η ταβερνα της γειτονιας μου εχει 22 παρ'ολο την κριση δηλ. περισσοτερους απο'σας),το λετε και το ξαναλετε λες και 20 θεσεις εργασιας ειναι τρομερο νουμερο,και μην μου πειτε για τους εξωτερικους συνεργατες που ειναι 20σαπλασιος ο αριθμος γιατι με αυτην την λογικη και'γω που αγοραζω ενα κινεζικο τηλεκοντρολ μπορω να ισχυρισθω οτι συντηρω 1000 κινεζους που δουλευουν εκει!
Το εργοστασιο εγινε με ιδια κεφαλαια η ηταν επιδοτουμενο και αν να σε τι ποσοστο,αν ειναι με ιδια κεφαλαια τοτε να σας δικαιολογισω στην ακριβη τιμη του πελλετ γιατι καπως θα θελετε να βγειτε και σεις σαν επειχηρηματιας ,αφου δεν μπορω να σας δικαιολογισω για το ακριβεια του προιοντος σας λογο αυξημενων εργατικων μιας και ειναι ελαχιστα,ουτε λογο μεταφορικων οπως εγραψα νωριτερα!
Στο τελευταιο καματι του βιντεο εκει που αναφερετε για το φπα και το thats why του ξενου και το γι'αυτο πηγατε εκει που πηγατε,πιστευετε πραγματικα οτι εαν επεφτε το φπα του πελλετ στο 13% θα εφτανε ποτε αυτην την μειωση στον πελατη?
Αν μου πειτε οτι εσεις πουλατε φθηνα αλλα οι εμποροι ανεβαζουν τις τιμες τοτε θα σας πω μπραβο και θα σας ζητησω και συγνωμη για τον τονο των γραφωμενων μου αλλα απ'την αλλη θα σας ζητουσα αν ισχυει αυτη η περιπτωση να τους ξεμπροστιασετε!
Φτανει πια εφτασε ο κομπος στο χτενη δεν αντεχουμε αλλο την κοροιδια,τουλαχιστον να καταλαβουμε ποιος μας κοροιδευει!
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by valsam.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31193 από tasis
παρά πολύ καλή εκπομπή αλλά και το εργοστάσιο της alfa wood καταπληκτικό μακάρι κάποια στιγμή να ανοίξει ένα και προς τη νότια Ελλάδα για να αγοράζουμε και εμείς οι νότιοι πιο φθηνά γιατι έχει καταντήσει τα μεταφορικά να είναι πιο ακριβά από το πελλετ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31203 από stratis 1

valsam έγραψε: Κυριε Νασικα πραγματικο διαμαντι οι εγκαταστασεις σας απο τα οσα εδειξε η εκπομπη αλλα μπορειτε να μου απαντησετε σε μερικα ερωτηματα εαν γινετε γιατι το πελλετ σας ειναι τοσο ακριβο σε σχεση με τα εισαγωμενα του τεστ που εχουν και καλυτερη αποδοση (π.χ golden nugget)?
Εαν υπολογισουμε τα μεταφορικα και το τελωνειο κ.τ.λ που επιβαρυνετε το ξενο το προιον σας ειναι πανακριβο για τα Ελληνικα δεδομενα,μην μου πειτε τα αυξημενα εργατικα γιατι στο βιντεο το λεει ξεκαθαρα οτι το εργοστασιο ειναι πληρες αυτοματοποιημενο και οτι εχετε ολο κι'ολο 20 υπαλληλους(η ταβερνα της γειτονιας μου εχει 22 παρ'ολο την κριση δηλ. περισσοτερους απο'σας),το λετε και το ξαναλετε λες και 20 θεσεις εργασιας ειναι τρομερο νουμερο,και μην μου πειτε για τους εξωτερικους συνεργατες που ειναι 20σαπλασιος ο αριθμος γιατι με αυτην την λογικη και'γω που αγοραζω ενα κινεζικο τηλεκοντρολ μπορω να ισχυρισθω οτι συντηρω 1000 κινεζους που δουλευουν εκει!
Το εργοστασιο εγινε με ιδια κεφαλαια η ηταν επιδοτουμενο και αν να σε τι ποσοστο,αν ειναι με ιδια κεφαλαια τοτε να σας δικαιολογισω στην ακριβη τιμη του πελλετ γιατι καπως θα θελετε να βγειτε και σεις σαν επειχηρηματιας ,αφου δεν μπορω να σας δικαιολογισω για το ακριβεια του προιοντος σας λογο αυξημενων εργατικων μιας και ειναι ελαχιστα,ουτε λογο μεταφορικων οπως εγραψα νωριτερα!


Αν ειναι επιδοτουμενο η οχι δεν εχει μεγαλη διαφορα γιατι σιγουρα θα εχει βαλει καποια κεφαλαια ο επιχειρηματιας και σιγουρα θα πηρε η θα παρει καποιο δανειο απο τις τραπεζες.
Η επενδυση ειναι τεραστια .
Οτι γλυτωνει απο μισθους το πληρωνει σε τοκους(για καποιο διαστημα) λογο αυτοματοποιησης.
Τωρα για το θεμα οτι βρισκεται στην Ελλαδα αυτη η επενδυση και δινει δουλεια σε 20 Ελληνες και οχι σε 1000 Κινεζους η 150 Ρουμανους... ΛΙΘΟΒΟΛΗΣΤΕ ΤΟΝ...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31244 από kakos

stratis 1 έγραψε:

valsam έγραψε: Κυριε Νασικα πραγματικο διαμαντι οι εγκαταστασεις σας απο τα οσα εδειξε η εκπομπη αλλα μπορειτε να μου απαντησετε σε μερικα ερωτηματα εαν γινετε γιατι το πελλετ σας ειναι τοσο ακριβο σε σχεση με τα εισαγωμενα του τεστ που εχουν και καλυτερη αποδοση (π.χ golden nugget)?
Εαν υπολογισουμε τα μεταφορικα και το τελωνειο κ.τ.λ που επιβαρυνετε το ξενο το προιον σας ειναι πανακριβο για τα Ελληνικα δεδομενα,μην μου πειτε τα αυξημενα εργατικα γιατι στο βιντεο το λεει ξεκαθαρα οτι το εργοστασιο ειναι πληρες αυτοματοποιημενο και οτι εχετε ολο κι'ολο 20 υπαλληλους(η ταβερνα της γειτονιας μου εχει 22 παρ'ολο την κριση δηλ. περισσοτερους απο'σας),το λετε και το ξαναλετε λες και 20 θεσεις εργασιας ειναι τρομερο νουμερο,και μην μου πειτε για τους εξωτερικους συνεργατες που ειναι 20σαπλασιος ο αριθμος γιατι με αυτην την λογικη και'γω που αγοραζω ενα κινεζικο τηλεκοντρολ μπορω να ισχυρισθω οτι συντηρω 1000 κινεζους που δουλευουν εκει!
Το εργοστασιο εγινε με ιδια κεφαλαια η ηταν επιδοτουμενο και αν να σε τι ποσοστο,αν ειναι με ιδια κεφαλαια τοτε να σας δικαιολογισω στην ακριβη τιμη του πελλετ γιατι καπως θα θελετε να βγειτε και σεις σαν επειχηρηματιας ,αφου δεν μπορω να σας δικαιολογισω για το ακριβεια του προιοντος σας λογο αυξημενων εργατικων μιας και ειναι ελαχιστα,ουτε λογο μεταφορικων οπως εγραψα νωριτερα!


Αν ειναι επιδοτουμενο η οχι δεν εχει μεγαλη διαφορα γιατι σιγουρα θα εχει βαλει καποια κεφαλαια ο επιχειρηματιας και σιγουρα θα πηρε η θα παρει καποιο δανειο απο τις τραπεζες.
Η επενδυση ειναι τεραστια .
Οτι γλυτωνει απο μισθους το πληρωνει σε τοκους(για καποιο διαστημα) λογο αυτοματοποιησης.
Τωρα για το θεμα οτι βρισκεται στην Ελλαδα αυτη η επενδυση και δινει δουλεια σε 20 Ελληνες και οχι σε 1000 Κινεζους η 150 Ρουμανους... ΛΙΘΟΒΟΛΗΣΤΕ ΤΟΝ...


Εγώ δεν βλέπω κανένα ΛΙΘΟΒΟΛΙΣΜΟ απεναντίας ρωτάμε το αυτονόητο. Η ερώτηση του φίλου valsam είναι ξεκάθαρη. Τώρα για τα παραπάνω καλύτερα να μην κάνουμε υποθέσεις ας απαντήσει ο Κος Νασικα. Και εγώ θα συμπληρώσω το εξής. Αν στην Ελλάδα το πουλά περίπου στην ίδια τιμή με αυτή των εισαγόμενων, αυτά που λέει ότι εξάγει πόσο τα πουλάει στο εξωτερικό; Διότι αν η τιμή στην Ελλάδα είναι το κόστος παραγωγής + κέρδος, τότε για το εξωτερικό θα είναι όλα τα παραπάνω + μεταφορικά + επιπλέον κέρδος για τους αντ/πους, άρα πάμε σε μια τιμή άκρως απαγορευτική για την Ευρώπη εφόσον εκεί υπάρχουν πολύ ποιο φτηνά άλλα και ποιοτικά πελλετ απο αυτό της Αλφα. Τελικά ή η Alfa wood απλά αισχροκερδεί εις βάρος του Ελληνα καταναλωτή; Ας μας δώσει κάποιος μια υπεύθυνη απάντηση και τέλος ένα κίνητρο στο γιατί κάποιος να διαλέξει αυτό το προϊόν έναντι κάποιου άλλου εισαγωγής (έστω και αν η τιμή είναι ίδια). Προσωπικά δεν το έχω δοκιμάσει αν και το εργοστάσιο βρίσκεται μερικά ΧΛΜ μακριά μου. Θα περίμενα μια ποιο τίμια τιμή για το συγκεκριμένο προϊόν. Πάντως είναι κρίμα σε μία αγορά όπως αυτή της Ελλάδας η οποία έχει καλή προοπτική να μην μονοπωλεί στο συγκεκριμένο προϊόν μια ή δυο Ελληνικές εταιρίες και να δίνουμε τα χρήματα μας στην Βουλγαρία και στην Ρουμανία. Κα Νασικα μήπως να το σκεφτείτε σοβαρά, εκτός και αν η εγχώρια αγορά είναι πολύ μικρή για εσάς και δεν σας ενδιαφέρει (που θα το πιστέψω αν μου το πείτε ξεκάθαρα).
Η κουβέντα γίνετε πάντα σε φιλικό επίπεδο και δεν υπάρχουν κακές προθέσεις. Απλά δεν μας δίνεται κάθε μέρα η ευκαιρία να συζητάμε με ανθρώπους σαν και εσάς. :)

ΚΑΒΑΛΑ - ΚΩΣΤΑΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31256 από valsam
Φιλε kakos δεν θα μπορουσα να το θεσω καλυτερα απ'οσα εγραψες!
Κανενας λιθοβολισμος στον κυριο Νασικα απλα θελουμε και'μεις οι καταναλωτες μερικες απαντησεις τεκμηριομενες ,οπως εγραψα στον επιλογο του ποσταρισματος μου,φτανει πια εφτασε ο κομπος στο χτενη δεν αντεχουμε αλλο την κοροιδια,τουλαχιστον θελουμε να καταλαβουμε ποιος μας κοροιδευει!
Κυριε Νασικα απαντηστε μας και'μεις οι καταναλωτες θα κρινουμε.
Πλαιοτερα ειχα ρωτησει φιλο που εχει μεγαλη αλυσιδα σουπερ μαρκετ γιατι ηταν πιο φθηνες οι τιμες των Ελληνικων κυριος αλλα και των ξενων προιοντων που πουλιοντουσαν στο εξωτερικο απ'οτι εδω και η απαντηση ηταν οτι εκει (Βουλγαρια συγκεκριμενα γιατι ετυχε να παω πριν μια 10ετια και μου ειχε κανει εντυπωση)τα προιοντα ειναι χαμηλοτερης ποιοτητας απ'οτι αυτα εδω,εμφανισιακα μπορει να ειναι ιδια αλλα γευστικα και ποιοτικα ειναι για τα μπαζα μου ειπε συγκεκριμενα,δεν με επεισε καθολου για πολλους και διαφορους λογους,αντε να υποθεσω οτι λογο νοτροποιας οι Ελληνες που παραγουν αυτα τα ΕΛΛΗΝΙΚΑ προιοντα να το εκαναν αυτο αλλα παγκοσμιες πολυεθνικες τυπου coca cola και heinz hellmans κ.τ.λ δεν νομιζω,πως να πεισθω επισης οταν το Ελληνικο αυτο προιον που πωλειτε στην Βουλγαρια μιση τιμη απ'οτι στην Ελλαδα αλλα παλι πανακριβο ειναι για τον Βουλγαρο καταναλωτη αφου το εγχωριο ειναι μιση τιμη απ'το Ελληνικο και ειναι και ποιοτικα μαπα,γιατι να το παρει ο Βουλγαρος εαν τουλαχιστον δεν ειναι ποιοτικο?
Καπου εκαι γυρισε η συζητηση για το ψαρεμα!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.073 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ