Πρωτογενής & δευτεροτριτογενής καύση ξύλου - video

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #28865 από Asteris
Η πρώτη μέθοδος είναι η γρήγορη, η δεύτερη η άκαπνη...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #29075 από ELECTRICALCHIEF

giabritsos έγραψε: eida και εγω μερικα βιντεακια περι σωστου αναμματος φωτιας.περα απο τον αερα και τα συναφη αυτο που με μπερδεψε ειναι οτι αλλοι ελεγαν οτι η φωτια πρεπει να παρει απο κατω ενω οι γερμανοι ειχαν σαν σωστο τροπο να βαζουν χοντρα μεγαλα κομματια κατω,και πανω σε αυτα να στηνουν τα προσαναμματα.λενε οτι οταν η φωτια παρει απο ψηλα προς χαμηλα δεν εχει καπνα,λειτουργει σαν το κερι.
μπερδευτηκα...

θα το δοκιμασουμε και το δευτερο τροπο.

la nordica svezia

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #44510 από ΒΑΡΔΑΣ
καλησπερα σε ολους.ειμαι κατοχος μιας invicta chamane 14kw.μετα απο ενα χρονο ακομα δε μπορω να καταλαβω πως δουλευει η δευτερογενη.εχει ενα συρταρακι με συν και πλιν.οταν ξεκιναω τη σομπα ανοιγω ολους τουσ αεριδες τερμα και μετα τουσ κλεινω?η δευτερογενη πρεπει να ειναι στο συν η στο πλιν οταν ειναι ζεστη η σομπα?ευχαριστω

καθε πρωι στο βουνο ακουω κατι πουλακια που κανουν σαν αλυσοπριονα!!κοπαδι πρεπει να ειναι!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #44531 από ELECTRICALCHIEF
βασικα ο πρωτογενης ειναι ανοιχτος πληρης στην εναυση ή οταν θελουμε να καψουμε γρήγορα ξύλα.
Συνηθως ειναι ενα μερος του ανοιχτο ή και καθολου για να εχουμε μεγιστη αποδοση και οικονομια. Ο δευτερογενης πρεπει να ειναι ανοιχτος για να τροφοδοτειται με αερα ο χωρος καυσης, ειδικα αν ο πρωτογενης ειναι κλειστος. Εκτος και αν θελουμε να τη σβήσουμε τη φωτια ή εχουμε και τριτογενη ωστε να μειωθει μεν η καυση αλλα να συνεχιστει με απολυτη οιοκονομια.

la nordica svezia
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ΒΑΡΔΑΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #44584 από ΒΑΡΔΑΣ
η σομπα η δικια μου εχει το δετερογενη συρτη μεσα απο τη πορτα.δηλαδη πρεπει να ανοιξω τη πορτα για να το πειραξω.το θεμα ειναι οτι δεν εχω διαβασει στην ελλαδα για τη συγκεκριμενη σομπακαι ακομα ψαχνομαι...

καθε πρωι στο βουνο ακουω κατι πουλακια που κανουν σαν αλυσοπριονα!!κοπαδι πρεπει να ειναι!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.064 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ