Προβληματισμός: ξύλα ή μπριγκέτες;

  • dmtr
  • Το Άβαταρ του/της dmtr Συντάκτης θέματος
  • Αποσυνδεμένος
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Παίζω Μπριτζ = Κρατάω το Αλσχάιμερ μακριά μου
Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #45367 από dmtr
Απαντήθηκε από dmtr στο θέμα Προβληματισμός: ξύλα ή μπριγκέτες;

vazelos έγραψε: dmtr ποια απο τισ 2 μπρικετεσ εκαψεσ και εισαι ευχαριστιμενοσ΄΄


Την φτηνή.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #45469 από legend7ts

dmtr έγραψε:

vazelos έγραψε: dmtr ποια απο τισ 2 μπρικετεσ εκαψεσ και εισαι ευχαριστιμενοσ΄΄


Την φτηνή.


Χτες παρελαβα και εγω πυρηνομπρικετες και μιας και έχεις δουλέψει αρκετά τις μπρικετες θέλω να ρωτήσω κάτι. Στο ξεκίνημα ποσα κιλα βάζεις και πόσο σου κρατάνε τα συγκεκριμένα κιλα. Έχεις θερμοστατη για να δεις πόσο σου παει η θερμοκρασια;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #45571 από danes
Απαντήθηκε από danes στο θέμα Προβληματισμός: ξύλα ή μπριγκέτες;
Xτες δοκίμασα, 2 μπρικέττες που βρήκα Αθήνα. Η φθηνη σε "προσφορά" 133 Ευρώ τα 400 κιλά 70% ελατο και 30% οξιά όχι την Schweighofer, αλλα με τρύπα , και η ακριβή, χωρίς τρύπα,από σκέτη οξιά που μου την ειπαν ότι καλύτερο, κυκλοφορεί με 184 τα 400 κιλά, εγώ πήρα 100 κιλα για δοκιμή και μου έκανε δώρο ενα πακέτο ακριβές.
Να σας πω την αλήθεια , μια χαρά την βρήκα την φθηνη χωρίς πιστοποιηση, ειχε φλογα 1 ώρα φουλ και μετά κάρβουνο Η ακριβή έχει την ίδια πιστοποίηση με την Schweighofer αλλά συμπίεση 1250kg/m3 ενώ η Schweighofer εχει 1000 ανα κυβικό μέτρο.
Δεν βρήκα και σπουδαία διαφορα, μου βγήκε η Παναγία για να ανάψει κανένα τέταρτο και σύνολο έκαψε περίπου 70 λεπτά φλόγα. Ο πρατηριουχος μου είπε ότι δεν κάνει για άναμμα πρέπει να υπάχει φωτιά και μετα να την κάψεις.
Προσανατολίζομαι μάλλον με Schweighofer και κανένα ξύλο ταυτόχρονα. Από Θεσ/κη μου έρχεται με την έκπτωση 320 ο τόνος για τη φθηνή δεν ρώτησα.
Φιλε dmtr τι λες εσύ, γιατί προτίμησες την φθηνη, από οξιά δηλ. είναι πιο βραδύκαυστη? Θα περιμένω 2-3 μέρες και μετά θα παραγγείλω από Θεσ/κη, στο μεταξυ παρακολουθω και την ομαδική αγορά , αλλα δεν βρήκα πουθενα τιμες και προδιαγραφές

Σας χαιρετω εν αναμονή...
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by danes.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #45622 από busm
Απαντήθηκε από busm στο θέμα Προβληματισμός: ξύλα ή μπριγκέτες;
Danes μπορείς να μου πεις από που τις πήρες; Το mail μου είναι Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #45633 από legend7ts
Ο πρατηριουχος μου είπε ότι δεν κάνει για άναμμα πρέπει να υπάχει φωτιά και μετα να την κάψεις.

κατι τετοιο μου ειπαν και εμενα, ισχυει? και εγω παντος πηγα να αναψω τωρα μονο με μπρικετες και με ψιλοπαιδεψε, με το που εβαλα ενα μικρο ξυλο πηρε αμεσως

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #45641 από danes
Απαντήθηκε από danes στο θέμα Προβληματισμός: ξύλα ή μπριγκέτες;
bushm !Σου έστειλα μηνυμα
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by danes.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.091 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ