Με δοχείο αδράνειας έχουμε μείωση στην καταναλωση;

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #15604 από ΣΤΑΥΡΟΣ Κ.
το θεμα ειναι οτι η συγκεκριενη εταιρεια προτεινει καποια δικα της κιτ αναλογα με τη συνδεση που θελεις να καεις και θεωρει το δοχειο αδρανειας περιττο η εν πασει περιπτωση μη απαιτουμενο και εγω ρωταω τωρα;τοποθετεις το δοχειο η΄ οχι΄?και αν ναι ποτε περιπου κανεις αποσβεση?θεωρω πως με το δοχειο θα δουλευει πιο σπανια ο λεβητας αεριου οταν σβησει το τζακι και μετα(το βραδυ για παραδειγμα) και για μικροτερα χρονικα διαστηματα μιας και το νερο θα ειναι ηδη σε μια συγκεκριμενη θερμοκρασια σωστα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #15605 από χρηστος8
Ετσι ειναι Γρηγορη...μονο με ρελε μπορει να γινει αυτο νομιζω...γιατι τον ιδιο κυκλοφορητη τον ξαναδινεις εντολη απο το θερμοστατη.



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #15607 από ΣΤΑΥΡΟΣ Κ.
σε αυτην την περιπτωση δεν εκτονωνει το τζακι μεσω του δοχειου διαστολης?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #15609 από aithio
Δεν ξέρουμε τι ακριβώς προτείνει η εταιρία αν δεν το δούμε....
Εμένα παντως με το δοχείο μου κάθετε καλύτερα....
Αλλά πέρα από όλα αυτά που θα το βάλεις εσύ το δοχείο;
Αν είναι και μεγάλο δεν ξέρω στατικά αν επιτρέπετε να το βάλεις στην βεράντα.

Gregori
Last edit: 11 Χρόνια 11 Μήνες πριν by aithio.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #15610 από χρηστος8

ΣΤΑΥΡΟΣ Κ. έγραψε: το θεμα ειναι οτι η συγκεκριενη εταιρεια προτεινει καποια δικα της κιτ αναλογα με τη συνδεση που θελεις να καεις και θεωρει το δοχειο αδρανειας περιττο η εν πασει περιπτωση μη απαιτουμενο και εγω ρωταω τωρα;τοποθετεις το δοχειο η΄ οχι΄?και αν ναι ποτε περιπου κανεις αποσβεση?θεωρω πως με το δοχειο θα δουλευει πιο σπανια ο λεβητας αεριου οταν σβησει το τζακι και μετα(το βραδυ για παραδειγμα) και για μικροτερα χρονικα διαστηματα μιας και το νερο θα ειναι ηδη σε μια συγκεκριμενη θερμοκρασια σωστα?




Οι πελατες μου που εβγαλαν ολο το χειμωνα με τζακι και δοχειο αδρανειας το ερωτευτηκαν!!!
Περα απο την αποσβεση που δεν ξερω ποτε θα γινει...η ομαλη και ασφαλη λειτουργια του δεν συγκρινεται με κανενα κιτ που εχει πλακοειδη εναλλακτη.
Το θεμα της αποθηκης νερου στο δοχειο ειναι συνθετο...μπορει να το κρυωσεις σε δυο ωρες, μπορει και σε μια...μπορει να μεινει και για ωρες αν δεν το ζητησει το σπιτι.



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #15611 από ΣΤΑΥΡΟΣ Κ.
ανλογα με το μεγεθος. δεν ξερω ποσα λιτρα ειναι καταλληλα για την δικη μου περιπτωση.δεν το εχω ψαξει ακομη.ειμαι σε φαση συλλογης πληροφοριων.παντως εκτος του μπαλκονιου υπαρχει και η εναλλακτικη της ταρατσας ακριβως πανω απο τον επιτοιχο αν δεν υπαρχει προβλημα λειτουργικα.ο τροπος εξοικονομησης ενεργειας μεσω του buffer οπως το σκεφτομαι δεν ειναι σωστος?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.161 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ