Φτηνό ή τζάμπα pellet: το θέμα στην παρέα του Forum!

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #6783 από pantelis1973

erimitis έγραψε: Δεν ξερω ρε παιδες.Βρηκα τον λεβητα Kiturami KRP 20 γυρω στα 2300 αλλα προβληματιζομαι με την τιμη και την ποιοτητα του πελλετ.Στην κυριολεξια ειμαστε οτι να ναι.Φετος πιστευω θα βγαλω την χρονια με 2 τοννους πετρελαιο μονο.Για αυτο σκεφτομαι παρα πολυ τι θα κανω


φιλε erimiti που βρηκες την τιμη αυτη? γιατι εγω τον βρηκα σχεδον στην διπλασια... :woohoo: :woohoo:

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #6843 από erimitis

pantelis1973 έγραψε:

erimitis έγραψε: Δεν ξερω ρε παιδες.Βρηκα τον λεβητα Kiturami KRP 20 γυρω στα 2300 αλλα προβληματιζομαι με την τιμη και την ποιοτητα του πελλετ.Στην κυριολεξια ειμαστε οτι να ναι.Φετος πιστευω θα βγαλω την χρονια με 2 τοννους πετρελαιο μονο.Για αυτο σκεφτομαι παρα πολυ τι θα κανω


φιλε erimiti που βρηκες την τιμη αυτη? γιατι εγω τον βρηκα σχεδον στην διπλασια... :woohoo: :woohoo:


Περιμενε εαν ενδιαφερεσαι ακομα το ψαχνω παντως εχουμε δυνατα κονε με εισαγωγεα και πιστεω οτι θα κατεβει και αλλο η τιμη μιλαμε για θεσσαλονικη βεβαια φιλε μου

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #6916 από KERBEROS
Μετά από μία εβδομάδα χρήσης του ΜΑΚΗ, τα συμπεράσματα είναι γενικά θετικά. Ωστόσο, η στάχτη που αφήνει είναι υπερβολική και 'βαριά'. Εκεί που καθάριζα κάθε 7-8 μέρες το συρτάρι της στάχτης, τώρα πρέπει να καθαρίζω κάθε 3-4. Κλίνκερ δεν μου κάνει καθόλου.
Επόμενη δοκιμή: μάλλον σέρβικο.

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #7100 από KERBEROS
Και για να συνεχίσω τη σκέψη μου από άλλο θέμα:

Οι έμποροι πέλλετ, παρά τα όποια τους καταλογίζουμε, τουλάχιστον εκτίθενται και υφίστανται και σκληρή κριτική.
Δεν σας κάνει εντύπωση το γεγονός ότι, πλην του κ. Σαμαρά, κανένας κατασκευαστής ή αντιπρόσωπος συσκευών καύσης πέλλετ δεν έχει εμφανιστεί στο φόρουμ μέχρι τώρα; Πλήθος τα προβλήματα και τα πιο πολλά λύνονται με την μεταξύ μας ανταλλαγή πληροφοριών.
Μήπως δεν παρακολουθούν το φόρουμ;
Αμφιβάλλω πάρα πολύ. Εκατοντάδες οι επισκέπτες καθημερινά. Σίγουρα κάποιοι απ' αυτούς παρακολουθούν.

Γνώμη μου:
Πλην αυτών που έχουν την ματαιοδοξία ή ίσως και την ύποπτη επιθυμία να ελέγχουν οι ίδιοι ένα φόρουμ, οι περισσότεροι είναι αδαείς σχετικά με το πέλλετ και μαθαίνουν μέσα από εδώ πώς να επιλύουν προβλήματα. Φτάνω επίσης να υποψιαστώ ότι φοβούνται να εμφανιστούν, για να μην τους πάρουν κάποιοι πελάτες τους με τις πέτρες.
Αντί λοιπόν να είναι οι πρώτοι που θα έπρεπε να βοηθούν τον κόσμο στα πρώτα βήματα αυτού του είδους θέρμανσης, απλά παρακολουθούν ή ακόμα χειρότερα αδιαφορούν.
Όσο για προσφορές, οι έμποροι πέλλετ κάνουν και θα κάνουν. Οι άλλοι, που προανέφερα, θα κάνουν ποτέ; Αμφιβάλλω πάρα πολύ. Έχουν βουτήξει τα χέρια μέσα στο μέλι κι έχουν παραζαλιστεί.
Το ότι οι περισσότεροι έχουν αφήσει τον κόσμο να τυραννιέται, τώρα δεν τους απασχολεί.
Το ότι οι περισσότεροι σε κανα δυο χρόνια θα αναζητούν άλλη δουλειά, θα τους απασχολήσει..

Εύχομαι στο μέλλον κάποιοι να με διαψεύσουν.

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #7107 από kappas

KERBEROS έγραψε: Και για να συνεχίσω τη σκέψη μου από άλλο θέμα:

Οι έμποροι πέλλετ, παρά τα όποια τους καταλογίζουμε, τουλάχιστον εκτίθενται και υφίστανται και σκληρή κριτική.
Δεν σας κάνει εντύπωση το γεγονός ότι, πλην του κ. Σαμαρά, κανένας κατασκευαστής ή αντιπρόσωπος συσκευών καύσης πέλλετ δεν έχει εμφανιστεί στο φόρουμ μέχρι τώρα; Πλήθος τα προβλήματα και τα πιο πολλά λύνονται με την μεταξύ μας ανταλλαγή πληροφοριών.
Μήπως δεν παρακολουθούν το φόρουμ;
Αμφιβάλλω πάρα πολύ. Εκατοντάδες οι επισκέπτες καθημερινά. Σίγουρα κάποιοι απ' αυτούς παρακολουθούν.

Γνώμη μου:
Πλην αυτών που έχουν την ματαιοδοξία ή ίσως και την ύποπτη επιθυμία να ελέγχουν οι ίδιοι ένα φόρουμ, οι περισσότεροι είναι αδαείς σχετικά με το πέλλετ και μαθαίνουν μέσα από εδώ πώς να επιλύουν προβλήματα. Φτάνω επίσης να υποψιαστώ ότι φοβούνται να εμφανιστούν, για να μην τους πάρουν κάποιοι πελάτες τους με τις πέτρες.
Αντί λοιπόν να είναι οι πρώτοι που θα έπρεπε να βοηθούν τον κόσμο στα πρώτα βήματα αυτού του είδους θέρμανσης, απλά παρακολουθούν ή ακόμα χειρότερα αδιαφορούν.
Όσο για προσφορές, οι έμποροι πέλλετ κάνουν και θα κάνουν. Οι άλλοι, που προανέφερα, θα κάνουν ποτέ; Αμφιβάλλω πάρα πολύ. Έχουν βουτήξει τα χέρια μέσα στο μέλι κι έχουν παραζαλιστεί.
Το ότι οι περισσότεροι έχουν αφήσει τον κόσμο να τυραννιέται, τώρα δεν τους απασχολεί.
Το ότι οι περισσότεροι σε κανα δυο χρόνια θα αναζητούν άλλη δουλειά, θα τους απασχολήσει..

Εύχομαι στο μέλλον κάποιοι να με διαψεύσουν.




Πω πω στο μυαλό μου είσαι ! Θα έρθει μέρα που θα τιμωρηθούν , εγώ το ηπα στους τοπικούς εδώ στην περιοχή μου , θα σας τιμωρήσω και θα κάνω και αγώνα θα φέρνω pellet με δικά μου έξοδα μεταφοράς για να τα δώσω στους φίλους μου που το μονο που κάναν οι άνθρωποι ήταν να ψάξουν να ζεστανουν τα παιδάκια τους . Εγώ από πέρσι που έβλεπα το pellet να έχει γύρο στα 200 euro μάζευα euro euro για να βάλω pellet για να ζεστάνω τα δυο μου κοριτσάκια και την μαμά τους , και φέτος ρε εκμεταλλευτές τις φτώχειας μου το πουλάτε 300+ euro? Όταν σε όλοι την ευρώπη ρε έχει το pellet 80-130 euro εσείς μου το πουλάτε 300 euro ? τι πουλάτε 300 euro τα ρετάλια από ξυλα κάλτσες και χαρτιά ? E όχι ρε με αγανακτήσατε έπρεπε να τα πω δεν αντέχω άλλο εδώ ρε δεν είναι δυνατόν . Έτσι φτάσαμε εδώ που φτάσαμε , και λέμε ότι φταίνε οι 300 τις βουλής όλοι ίδιοι είμαστε g@@ο την αρπαχτή μας g@@ο. Ζητω συγγνώμη για αυτά που ηπα αλλα μου βγαίνουν από τα σπλάχνα τις ψυχής μου ,δεν θίγω εμπορους που αγόρασαν 250 και πουλάνε 280 αλλα αυτούς που αγοράζουν 160 και πουλάνε 280-300=330 e όχι !!!!!!!!!!!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #7109 από stergiosbik

KERBEROS έγραψε: Και για να συνεχίσω τη σκέψη μου από άλλο θέμα:

Οι έμποροι πέλλετ, παρά τα όποια τους καταλογίζουμε, τουλάχιστον εκτίθενται και υφίστανται και σκληρή κριτική.
Δεν σας κάνει εντύπωση το γεγονός ότι, πλην του κ. Σαμαρά, κανένας κατασκευαστής ή αντιπρόσωπος συσκευών καύσης πέλλετ δεν έχει εμφανιστεί στο φόρουμ μέχρι τώρα; Πλήθος τα προβλήματα και τα πιο πολλά λύνονται με την μεταξύ μας ανταλλαγή πληροφοριών.
Μήπως δεν παρακολουθούν το φόρουμ;
Αμφιβάλλω πάρα πολύ. Εκατοντάδες οι επισκέπτες καθημερινά. Σίγουρα κάποιοι απ' αυτούς παρακολουθούν.

Γνώμη μου:
Πλην αυτών που έχουν την ματαιοδοξία ή ίσως και την ύποπτη επιθυμία να ελέγχουν οι ίδιοι ένα φόρουμ, οι περισσότεροι είναι αδαείς σχετικά με το πέλλετ και μαθαίνουν μέσα από εδώ πώς να επιλύουν προβλήματα. Φτάνω επίσης να υποψιαστώ ότι φοβούνται να εμφανιστούν, για να μην τους πάρουν κάποιοι πελάτες τους με τις πέτρες.
Αντί λοιπόν να είναι οι πρώτοι που θα έπρεπε να βοηθούν τον κόσμο στα πρώτα βήματα αυτού του είδους θέρμανσης, απλά παρακολουθούν ή ακόμα χειρότερα αδιαφορούν.
Όσο για προσφορές, οι έμποροι πέλλετ κάνουν και θα κάνουν. Οι άλλοι, που προανέφερα, θα κάνουν ποτέ; Αμφιβάλλω πάρα πολύ. Έχουν βουτήξει τα χέρια μέσα στο μέλι κι έχουν παραζαλιστεί.
Το ότι οι περισσότεροι έχουν αφήσει τον κόσμο να τυραννιέται, τώρα δεν τους απασχολεί.
Το ότι οι περισσότεροι σε κανα δυο χρόνια θα αναζητούν άλλη δουλειά, θα τους απασχολήσει..

Εύχομαι στο μέλλον κάποιοι να με διαψεύσουν.


Σε γενικες γραμμες δεν εχεις αδικο.
Νομιζω ομως οτι κ ο Μιχαλης της adtherm στο προηγουμενο φορουμ προσεφερε αρκετα κ πολεμηθηκε απο καποιους.
Κ για τα μηχανηματα που αντιπροσωπευε η εταιρεια του(υπαλληλος ειναι) δεν ακουστηκαν κακα λογια.
Το αντιθετο θα ελεγα.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.197 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ