Τιμές ξύλου

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #99499 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Τιμές ξύλου

erimitis έγραψε: Εσυ μηχανη εμεις ποδηλατο.
Κυριακη που μας περασε βολτα Λητη-Δορκαδα φιλε


:ohmy: ποσα χλμ βαρεσες βρε θηριο????!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #99506 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Τιμές ξύλου
Στο τελος του καλοκαιριου φιλε θελω να φτασω να ανεβω απο Λητη στις Πεντε Βρυσες.<ιλαμε για ανηφορο

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #99508 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Τιμές ξύλου

erimitis έγραψε: Συμφωνω με ολα οσα ειπωθηκαν αλλα σαμη αμα ειναι να δωσεις μεροκαματο στο κλαρκ για μια ωρα 150 ευρω ερχομαι σφεντονα το πολυ ενα 50.
Η διαφορα στα ξυλα αυτη τη στιγμη ειναι για πληρες φορτιο στα 250 ευρω σε σχεση με αυτα που βρηκα.Αρα στους 12 τονους κερδιζω 120 ευρω Τονιζω ομως αυτη τη στιγμη
ΕΙΣΤΕ ΤΟΣΟ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΟΤΙ ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΘΑ ΚΡΑΤΗΘΟΥΝ ΕΔΩ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ?
Τελος για να μην επανερχομαι το τι θα κανει ο καθενας ειναι προσωπικη του επιλογη και αναλογα βεβαια τα οικονομικα του.
Εγω ετσι επελεψα και δε επιβαλω σε κανεναν να κανει κατι αναλογο.

Τεο αντε εσυ αφου γουσταρεις χτυπα το ΜΤ3 σου ρε φιλε.


Δημητρη με 50 ευρω θα φερεις και το κλαρκ μαζι σου?
Με λιγα λογια μου λες οτι το κερδος στο φορτηγο θα ειναι κοντα 250 ευρω,γι'αυτο ρωταω φιλε Δημητρη ποση υγρασια εχουν τα παλετιασμενα γιατι αν ειναι να βρω με το υγρασιομετρο παραμασχαλα ξυλα με 5-10% λιγοτερη υγρασια στα 110 τον τονο απο τοπικο εμπορα τοτε ειναι μια η αλλη φιλε,η μαλλον καλυτερα λογο της βολικοτητας του μικρου φορτηγου του τοπικου εμπορα!
Εχω μια μεγαλη ελπιδα οτι οι τιμες οχι μονο θα κρατηθουν εδω που ειναι αλλα θα πεσουν κι'ολας,εδω περυσι τον χειμων πουλουσαν στις ιδιες τιμες με οτι πουλουσαν το καλοκαιρι κατσε να σκασει η ειδηση της μειωσης του ΕΦΚ στο πετρελαιο να δεις τι θα γινει!
Παντος βλεπω πολυ μεγαλη επιφυλακτικοτητα στο στοκαρισμα των τοπικων μαντραδων σε ξυλα φετος,ολοι μα ολοι τα μισα απο περυσι εχουν ετσι οπως τα κοβω με το ματι!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #99510 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Τιμές ξύλου

kosmidis80 έγραψε: Γενικα το εχετε ζαλισει λιγο το θεμα... :P

οι διαφορες στις τιμες (προπαραγγελια 10 τονων απο μακρια - σταδιακη αγορα απο τοπικο εμπορο) ως επι το πλειστον για Θεσσαλονικη ειναι στα 10/τονο.

Εγω τελικα προτιμω να μην προ-αγορασω, να κρατησω τα λεφτα που ειναι στην ακρη οπως και να εχει και καθε μηνα μεσα στο καλοκαιρι να στοκαρω και απο 3 τονακια.

Επισης ψηνομαι χοντρα αντι για ξυλα να αγορασω το yamaha mt-3, αλλα ακομα δεν το εχω πει :whistle:

Τεο μετα τον περσινο χειμωνα που μου περισεψαν κοντα 4 τονοι η αληθεια ειναι οτι δεν καιγομαι για αμεση αγορα και'γω,απλα καλα ειναι αν συμφερει πολυ στην τιμη για προ αγορα για να εχουμε στεγνα ξυλα ,απ'οτι βλεπω ομως ελαχιστο ειναι το κερδος και ετσι και Σεπτεμβριο να παρω που λεει ο λογος τα ξυλα μετα απο 5 μινεσ τηα τα καψο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #99513 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Τιμές ξύλου
Συμφωνω ρε Σαμη και εχεις απολυτο δικιο.Ειπαμε προσωπικες αποψεις και εκτιμησεις του καθενος φιλε.Εχω δυο μικρα πιτσιρικια δεν μπορω νε περιμενω τι θα γινει το σεπτεμβριο.
Οτι και να πει ο καθενας εχει δικιο και μακαρι το σεπτεμβριο να εχω βγει μαλακας και να αγοραζετε ολοι με 70 ευρω τον τονο ξερα ξυλα.Το ευχομαι απο την καρδια μου φιλε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #99517 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Τιμές ξύλου

erimitis έγραψε: Συμφωνω ρε Σαμη και εχεις απολυτο δικιο.Ειπαμε προσωπικες αποψεις και εκτιμησεις του καθενος φιλε.Εχω δυο μικρα πιτσιρικια δεν μπορω νε περιμενω τι θα γινει το σεπτεμβριο.
Οτι και να πει ο καθενας εχει δικιο και μακαρι το σεπτεμβριο να εχω βγει μαλακας και να αγοραζετε ολοι με 70 ευρω τον τονο ξερα ξυλα.Το ευχομαι απο την καρδια μου φιλε.

Καλα ουτε για ανεκδοτο τα 70 ευρω τον τονο ξερα ξυλα που λες Δημητρη, μια χαρα θα ειναι στα 100-110!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.193 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ