Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #26963 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα

mastoras έγραψε:

Moschalis έγραψε: Καλημέρα σας,

Αγαπητέ fisikos50, ένα πράγμα θα σας πω: Ευχομαι να μην σας τύχει ποτέ κάτι αντίστοιχο. Τίποτα άλλο. Απο τότε σομπα GRACE , ούτε έχουμε ξαναπουλήσει ούτε εχουμε ξαναδεί.


Ερώτηση προς την τεχνική ομάδα του κ Μοσχάλη.

Θα ήθελα παρακαλώ να μου πείτε τι ευχή θα δώσετε στην ομάδα του τεχνικού γραφείου μου, που πρόσφατα έχει αναλάβει για λογαριασμό 2 εισαγωγέων της Θεσσαλονίκης, και την τεχνική υποστήριξη και το service των αερόθερμων συσκευών καύσης πέλλετ της κατασκευάστριας εταιρίας GRACE. :)


Εντελώς φιλικά :)

Και τις δικές μου εγκάρδιες ευχές Μαστορα. Δώσε λύσεις φίλε.
Γιατί στενοχωρούμαι αφάνταστα όταν μιλάνε για προβλήματα και δυσαρεστημένους χρήστες.
Ήμουν σήμερα σε σπίτι φίλου σε χωριό της Λάρισας για να δουμε τι λέβητα θα βαλουμε και κατέφθασαν μερικοί περίεργοι (γείτονες-φίλοι).
Όλη την ώρα μιλούσαν για ανθρώπους σε άλλα χωριά κλπ που μετάνοιωσαν που έβαλαν πέλλετ.
Μπορεί να έλεγαν αλήθεια, μπορεί να τα παραφουσκώνουν απο στόμα σε στόμα, αλλά είναι βέβαιο ότι ο κλάδος ΠΑΣΧΕΙ ΑΠΟ ΤΕΧΝΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ.
Και χωρίς να θέλω (προς Θεού) να αμφισβητήσω την τεχνική σου επάρκεια, νομίζω ότι στην φορουμική συνάντηση που θα γίνει στον Βόλο, θα πρέπει να αφιερώσεις λίγο χρόνο να ανταταλάξεις απόψεις και ίσως να σου δείξει κάποια πράγματα το τεχνικό τιμ του Γ.Μ.(που πιστευω δεν θα αρνηθεί - Πρόκειται για Ανθρώπους με Α κεφαλαίο)
Και σημαντική υπηρεσία επίσης θα προσφέρεις αν καταφέρεις να φτιάξεις ένα προστατευτικό για τα καλώδια και να τα προτείνεις στους πελάτες σου. Κανείς δεν θα αρνηθεί να δώσει 30 ευρώ για μια σίτα κόστους 20 ευρώ- αν του εξηγήσεις τους ΚΙΝΔΥΝΟΥΣ.
ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ
(αν θέλεις μας λες και ποιους εισαγωγείς θα υποστηρίξεις τεχνικά)


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #26966 από sta1
Απαντήθηκε από sta1 στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα

Nasikas έγραψε: Και σημαντική υπηρεσία επίσης θα προσφέρεις αν καταφέρεις να φτιάξεις ένα προστατευτικό για τα καλώδια και να τα προτείνεις στους πελάτες σου. Κανείς δεν θα αρνηθεί να δώσει 30 ευρώ για μια σίτα κόστους 20 ευρώ- αν του εξηγήσεις τους ΚΙΝΔΥΝΟΥΣ.
ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ
(αν θέλεις μας λες και ποιους εισαγωγείς θα υποστηρίξεις τεχνικά)

Μη το λες...... ;)
Εγώ όχι μόνο θα αρνιώμουν να πληρώσω αλλά αν την παρείχε η σόμπα μου θα την είχα πετάξει την επομένη. :woohoo:

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
{Η ΑΓΟΡΑ ΤΟΥ ΠΕΛΛΕΤ} Απο 180 ΕΥΡΩ > ΣΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ 280 > ΣΕ ΑΛΛΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΣΟΟΟΟΟΟΟΟΟ????????? :whistle:
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by sta1.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #26979 από pannarab
Απαντήθηκε από pannarab στο θέμα Απ: Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

sta1 έγραψε:

pannarab έγραψε: Παιδιά καλησπέρα, μια γρήγορη ερώτηση ακόμα : αν η σόμπα πατάει πάνω σε ξύλο, υπάρχει πρόβλημα; αν ναι, σκέφτηκα να βάλω ένα κομμάτι πετροβάμβακα από κάτω, για να μην ζεσταθεί το ξύλο. Πείτε μου τη γνώμη σας πριν την τοποθετήσω και μετά ψάχνομαι. Μιλάω για την ΗΡ60. Ζεσταίνεται πολύ η βάση της κατά την λειτουργία της;

Δεν θα την έβαζα απευθείας πάνω στο παρκέ.
Η σόμπα απο κατω πολύ μεγάλη θερμοκρασία δεν έχει αλλά έστω και αυτή μπορεί να επηρεάσει το λουστρο...

σε ευχαριστώ για την απάντηση. Το να επηρεαστεί το λουστρο είναι το λιγότερο που με ενδιαφέρει. Αυτό που φοβάμαι είναι μην αρχίσει και μυρίζει η μυρωδιά του πολύ ζεστού ξυλου, έτοιμου να αρπάξει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #26981 από ΛΕΩΝ
Απαντήθηκε από ΛΕΩΝ στο θέμα Απ: Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
επανω μαρμαρο και απο κατω ενα δερματινο χαλι
ειναι βεβαιο οτι αμεσα στο ξυλο θα κανει σκαμα οχι απλως πατουρα
Last edit: 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν by ΛΕΩΝ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #26996 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Απ: Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
ενα ρετάλι πλεξι γκλας (5 ευρώ) απο το ΛΕΡΟΥ έβαλα και ειναι ΟΚ


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #27008 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα
Και σημαντική υπηρεσία επίσης θα προσφέρεις αν καταφέρεις να φτιάξεις ένα προστατευτικό για τα καλώδια και να τα προτείνεις στους πελάτες σου. Κανείς δεν θα αρνηθεί να δώσει 30 ευρώ για μια σίτα κόστους 20 ευρώ- αν του εξηγήσεις τους ΚΙΝΔΥΝΟΥΣ.
ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ

sta1 έγραψε

Μη το λες......
Εγώ όχι μόνο θα αρνιώμουν να πληρώσω αλλά αν την παρείχε η σόμπα μου θα την είχα πετάξει την επομένη

. :S :S :S

σου ξαναβάζω παλιότερο ποστ. Κινδυνεύεις φίλε μου, αλλά απλά δεν θελεις να το παραδεχτείς. (εκτός αν δεν έχεις παιδιά -και περίεργους- στο σπίτι

Nasikas έγραψε: ΓΙΑ ΠΟΙΟΝ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΜΠΑΝΑ; Μην ρωτάς. Χτυπά και για σένα φίλε μου.

Τρέμω στην ιδέα μήπως γίνει κανένα θανατηφόρο ατύχημα με σόμπα πέλλετ.
Θα μας ξεσκίσουν τα καθοδηγούμενα απο Φ.Α και πετρέλαιο ΜΜΕ.
Πέντε χρόνια πίσω θα πάει η προσπάθεια μας για διάδοση των πέλλετς.
Τα ορυκτά καύσιμα δίνουν τεράστια διαφημιστικά πακέτα σε ΤιΒι και εντυπα.
Αυτός και ο λόγος που ποτέ δεν διαβάσατε για τις 6.500 δηλητηριάσεις ετησίως που προκαλούνται απο Φ.Α. εξ αιτίας του CO που εκπέμπει. Μερικά δε θανατηφόρα. Μερικά είχαμε και στην Ελλάδα, αλλά τα ΜΜΕ τα έριξαν στον κακό εγκαταστάτη και υποβαθμίστηκε αμέσως.

Επειδή βεβαίως θεωρώ επικίνδυνο να ανοίγει το παιδί μου ένα μαγνητικό καπάκι και να βρίσκεται μπροστά σε καλώδια. Με οκτώ δολλάρια επι πλέον, ο Κινέζος σου βάζει κάποιο προστατευτικό. Γιατί δεν τα δίνει ;





ΓΙΑ ΠΟΙΟΝ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΜΠΑΝΑ ; Μπορεί και για σένα φίλε sta1



Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...
Last edit: 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν by Nasikas.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.225 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ