Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #20544 από GeoTa
Απαντήθηκε από GeoTa στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

Asteris έγραψε: Και ο ηλιακός σου έχει ηλεκτρική αντίσταση μέσα, είναι προτιμώτερο να ζεσταίνεις εκείνον με ρεύμα, γιατί όσο και να μην έχει, το νερό του είναι 30-35 βαθμούς, σε σχέση με τον ηλεκτρικό που έχεις στο πατάρι που θα είναι στους 20 βαθμούς...


Ο υδραυλικός που το συζήτησα μου ειπε πως δε πολυσυμφέρει καθως το καζανι του ηλιακου ειναι 170λιτρα και θα καιει πολύ για να το ζεστάνει όλο αυτό.

Δεν ανοιγεις ένα νέο θεμα ρε Αστερη γιατι ειμαστε off topic που λενε;

Άστο, βρήκα ενα θεμα που ψιλοταιριάζει και θα ρωτήσω εκεί


www.energ.gr/j15/index.php?option=com_ku...18&id=2068&Itemid=53
Last edit: 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν by GeoTa.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #20545 από GeoTa
Απαντήθηκε από GeoTa στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

erimitis έγραψε: αδερφε και γω στο ιδιο μηκος ειμαι.Το παλιο τζακι μην το πετας φιλε κρατα το.Αμα θες βοηθεια αυριο, αν θυμαμαι καλα καπου κοντα στην λητη πρεπει να εισαι, πες να ερθουμε με τον Αστερη.
Παρε φωτο και ανεβασε μετα να δουμε να μαθαινουμε και εμεις πως εγινε η τοποθετηση.
Καλη επιτυχια και καλη ευκολια αδερφε.


Ο Αστερης έχει το τηλ. μου. Αν θέλετε ελάτε για καφέ (μόνο για καφέ όχι αγγαρεία :P )

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #20552 από Στελιος1
Απαντήθηκε από Στελιος1 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Καλημερα.. Για ολα οι γυναικες φταινε σε αυτη τ χωρα! Αφου αυτες γενανε λαμογια απατεωνες και πολιτικους Ε!! Πορτα εβαλε αλλα το εκανε σωστα? Οπου εχω μιλησει γ αυτο το θεμα προτεινω να μην τ κανουν γιατι θα μπλεξουν, δεν αναιρω πραγματα που λεω, απλως ξεροντας οτι πιθανοτατα περα απ οτι πω σε καποιον, θα κανει και πραγματα που θελει αυτος, η που του ειπαν,η,η,η... Και δεν θελω να τ παρω στ λαιμο μου. Δεν ειναι πραγμα σε αποθηκη ωστε να το ξαναδιορθωνεις οποτε θες. Αυτες οι διαφωνιες δεν βγαζουν πουθενα, απο αλλη θεση θα προβαλε ο Αστερης (κ θεμιτο βεβαια) την ασφαλεια, αντοχη κ γενικα αλλο επιπεδο του τσεροκι. Ε εγω φτιαχνω αντιστοιχα τσεροκι στ τιμη ινβικτα (τελικη και πιο φτηνη σιγουρα) σε αυτη τ χωρα που κανεις δεν ειναι αξιος να παραγει τιποτα σωστο.. Τι να σας πω αλλο δηλαδη.
Θα ανοιξω ενα θεμα με πατεντες, τροπους κτλ θα το ξεκινησω παρουσιαζοντας ολα τα αεροθερμα συστηματα παγκοσμια επισημα με αριθμο ΔΕ ωστε οσοι εχουν μερακι να ασχοληθουν (εστω και γιατι γουσταρουν να παιδευτουν αρκει να τ κανουν μονοι τους) να εχουν μια αφετηρια. Για να κανω ζημια στα λαμογια! Μου βγηκαν κ επισημα στην τηλ τρομαρα τους! Ελπιζω συντομα να ξερω κατα ποιων θα στραφω.
Εκει θα δειξω καθαρα με σχεδια 3δ ωστε να φαινονται ολα πως γινεται ενα απλο μαντεμενιο ινβικτα. Οσοι βγαζετε μαντεμια μην τα πετατε. Παρακαλω παιδια οχι αλλες αντεγκλησεις ωστε να μην αναγκαστω να ξανα λεω εδω κτλ κτλ..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #20560 από house
Απαντήθηκε από house στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Και μιας και βρισκομαστε στα τζακια ,

ΠΟΠΟ Καψιμοοοοο

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #20573 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Ελα παραδεξου το, θελεις να υπάρχει ενταση ετσι? ;)

Ασε λοιπον να δουμε αυτα που εχει να ανεβασει ο Στελιος και μετα σχολιαζεις αναλογως.

Το ιδιο προτινω να κανεις και εσυ με την εγκατασταση σου, κάνε μια παρουσιάση. Θα βοηθησει πιστευω

Επειδη κουραζει να υπαρχει αυτη η κατασταση εκατερωθεν, ριξτε ολοι νερο στο κρασι σας και αστε τις προσωπικες διαμαχες και φαγωματα! Δεν βαρεθηκατε με τον ίδιο κυκλο συνεχεια?
Last edit: 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν by kosmidis80.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #20586 από house
Απαντήθηκε από house στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά


Ναι το παραδεχομαι , με εχει κουρασει πολυ ο τυπος ! Εδω και 2 χρονια σκετη κουραση ειναι ..... ασε που σε αλλα φορουμ πειρα κοσμιτικα επιθετα του τυπου ειμαστε του δημοτικου , ασχετοι και ενα σωρο αλλα !

Εγκατασταση δεν μπορω να σου την δειξω , μια φοτο εχω μονο , και αυτη γιατι κοιτουσα τη χρωμα θα βαψω τους τοιχους ! Α οριστε τελειος χοιμα , με τα εργαλεια στο πατωμα !

Εγω πραγματι , θα το γυρισω το τροπαριο . Φιλε στελιο , με το φουρφουρι σου(πως να το πω , του εχεις δωσει κανενα ονομα ???) το οποιο διαφιμιζεις συνεχεια ,(για το τζακι σου θα σου πω μετα ) μεσα απο αυτη τη σελιδα stelios1-tzakiaenergy.blogspot.gr/
Εχεις βαλει το θερμομεντρο με μια ακιδα περαστια που δεν ειναι στον αερα , αλλα ακουμπαει συνεχεια πανω στο μεταλο , Αρα μετραει την θερμοκρασια στο μεταλο και οχι του αερα , ασε που φτανει μεχρι κατω απ τα καρβουνα μεσα απ την τρυπα ! Αρα δεν μας τα λες καλα , τη ακριβος ,βγαζει και τι αλλο λες εσυ τεσπα !
ΠΑμε δευτερη σελιδα , πω πω , τη τζακι ειναι αυτο , παλι καλα που δεν ειμαι κοντα , να πω ακομα χειροτερα !
1. επανω κατω πλαγια , αριστερα δεξια δεν μας νοιαζει προς τα που ανοιγει , θα ρωτισουμε την γυναικα μας πως την θελει την πορτα ! Στεγανη ειναι ??? ΜΑλλον οχι φανταζομαι !
2. Εχουμε και μεις
3. Λες να το παρουμε σε μαυρο για να μην μας νοιαζει που μαυριζει ???? αι τελος παντον
4.Παλι τα ιδια θα λεμε , Εμεις θελουμε να μαυριζει , να κλεινει η κουρτινα , για να μην μπαινει ασιστολα , οσο αερας θελει στο τζακι !
5. Ωραιο να το βαλω και εγω :P
6. ΑΑΑ εχει και ταμπερ , για να μην μπαινουν τα περιστερια μεσα στο σπιτι
7. Ειχοπαγιδα σαν και αυτη που με εδειξες σε αλλο φορουμ ???? Ασε θα παρω ετοιμη του κουτιου να δουλευει καλητερα !
8. 55 εκατοστα πλατη ε??? η κοφτρα πανω απ την φωτια που ειναι ??? ααα δεν εχει , καλα

800-με 1000 τοποθετηση εστιας ??? Ποσες τρυπες θα ανοιξεις σε αυτη την τιμη ??? αμα ειναι ολα κομπλε , εσυ θες 800 για να μας την ακουμπησεις ????χαχαχαχ
3000 χιλιαρικα ολα κομπλε , Ναι ειναι η στανταρ τιμη που ζητανε οι τζακαδες , Οτι παρεις 100 .
Συνημμένα:
Last edit: 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν by house.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.595 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ