Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #9698 από MATDK
Απαντήθηκε από MATDK στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
ΑΣΤΕΡΙ ΕΚΑΝΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΑΤΕ ΜΕ ΤΝ ΤΡΥΠΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΤΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΚΑΤΣΤΑΣΗ ΓΤ ΔΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΤΟΣΙ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΜΕΣΑ Η ΦΟΥΣΚΑ ΑΛΛΑ ΔΝ ΕΙΜΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΑΚΟΜΑ ΜΕ ΤΝ ΠΙΕΣΗ ΠΟΥ ΠΕΤΑΕΙ ΤΝ ΑΕΡΑ ΑΠΟ ΤΣ ΠΑΝΩ ΠΕΡΣΙΔΕΣ ΔΗΛΑΔΗ ΑΚΟΜΑ ΜΕ ΑΝΟΙΧΤΟ ΤΟ ΤΖΑΜΙ ΤΣ ΕΣΤΙΑΣ ΕΧΩ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟΔΟΣΗ ΣΤΝ ΠΙΕΣΗ ΤΟΥ ΑΕΡΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 4 ΦΟΡΕΣ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ! ΓΙΑ ΠΕΣ ΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #9700 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

str1979 έγραψε: [quote}
Παρεμπιπτόντως σε ένα από αυτά διάβασα και ένα ποστ που υποστήριζε ένας τύπος ότι τα invicta είναι πιο φθηνά απο τα υπόλοιπα γαλλικά γιατί χρησιμοποιούν ανακυκλωμένο μαντέμι. Έλεγε ότι αυτό συνήθως δεν είναι μεγάλο πρόβλημα άλλα έχει αυξημένες πιθανότητες να αστοχήσει το υλικό σε σχέση με το πρωτογενές.


καλημερα

το παραπάνω ειναι πολυ ενδιαφέρων
μπορεις να γραψεις το link που αναφέρεται στα παραπανω που γραφεις?[/quote]


Όλοι οι χυτοσίδηροι από λυώσιμο διαφόρων υλικών φτιάχνονται, μαζί και σκράπ, δεν υπάρχει παρθενογένεση χυτοσίδηρου. Να λέγανε ότι ο χυτοσίδηρος της Invicta είναι κακό κράμα και έχει ακατάλληλες προσμίξεις, να το συζητήσουμε. Φαντάζομαι ότι αν είχε θέματα η Invicta, θα το είχε σε χαμηλότερη ισχύ, όχι 28kW max...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #9701 από boinky
Απαντήθηκε από boinky στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
@dmtr
στην Πολωνική αγορά???? πως μπορώ να κοιτάξω "εκεί" υπάρχει κάποιο site? λίγο που έψαξα δεν βρήκα κάτι

και ακόμη μια ερώτηση
αυτή απευθείνετε προς όλους

τα "παρελκόμενα" σωλήνες πετροβάμβακα, κεραμοβάμβακα και ότι άλλο χρειάζομαι πόσο κοστίζουν τι να περιμένω??? κανα 300€?

:unsure:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #9702 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

MATDK έγραψε: ΑΣΤΕΡΙ ΕΚΑΝΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΑΤΕ ΜΕ ΤΝ ΤΡΥΠΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΤΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΚΑΤΣΤΑΣΗ ΓΤ ΔΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΤΟΣΙ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΜΕΣΑ Η ΦΟΥΣΚΑ ΑΛΛΑ ΔΝ ΕΙΜΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΑΚΟΜΑ ΜΕ ΤΝ ΠΙΕΣΗ ΠΟΥ ΠΕΤΑΕΙ ΤΝ ΑΕΡΑ ΑΠΟ ΤΣ ΠΑΝΩ ΠΕΡΣΙΔΕΣ ΔΗΛΑΔΗ ΑΚΟΜΑ ΜΕ ΑΝΟΙΧΤΟ ΤΟ ΤΖΑΜΙ ΤΣ ΕΣΤΙΑΣ ΕΧΩ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟΔΟΣΗ ΣΤΝ ΠΙΕΣΗ ΤΟΥ ΑΕΡΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 4 ΦΟΡΕΣ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ! ΓΙΑ ΠΕΣ ΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ?


Τίποτα. Η φυσική ροή δεν έχει μεγάλη ταχύτητα αέρα, έχει μεγάλο όγκο, εξού και οι τεράστιες περσίδες που χρειάζονται, σε σχέση με τις μικρές οπές που έχουν οι κασέτες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #9704 από MATDK
Απαντήθηκε από MATDK στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
ΕΣΥ ΔΕΝ ΕΙΠΕΣ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΤΩ ΤΖΑΚΙ ΣΟΥ ΟΤΑΝ ΠΙΑΣΕΙ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΠΕΤΑΕΙ ΤΟΝ ΑΕΡΑ ΣΑΝ ΤΟ ΠΑΝΩ ΤΖΑΚΙ ΜΕ ΤΟ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ ΣΤΟ 3? ΣΕ ΡΟΤΑΩ ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ...

Α ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΤΝ ΤΡΥΠΑ ΣΤΟ ΠΙΣΩ ΜΕΡΟΣ ΤΣ ΦΟΥΣΚΑΣ ΠΟΥ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΕΙ ΜΕ ΕΞΩ ΔΕΝ ΤΗΝ ΚΛΕΙΝΩ Ε? ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΑ Κ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΝ ΝΑ ΒΓΑΖΟΥΝ ΑΕΡΑ ΟΙ ΠΕΡΣΙΔΕΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #9709 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

MATDK έγραψε: ΕΣΥ ΔΕΝ ΕΙΠΕΣ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΤΩ ΤΖΑΚΙ ΣΟΥ ΟΤΑΝ ΠΙΑΣΕΙ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΠΕΤΑΕΙ ΤΟΝ ΑΕΡΑ ΣΑΝ ΤΟ ΠΑΝΩ ΤΖΑΚΙ ΜΕ ΤΟ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ ΣΤΟ 3? ΣΕ ΡΟΤΑΩ ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ...

Α ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΤΝ ΤΡΥΠΑ ΣΤΟ ΠΙΣΩ ΜΕΡΟΣ ΤΣ ΦΟΥΣΚΑΣ ΠΟΥ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΕΙ ΜΕ ΕΞΩ ΔΕΝ ΤΗΝ ΚΛΕΙΝΩ Ε? ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΑ Κ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΝ ΝΑ ΒΓΑΖΟΥΝ ΑΕΡΑ ΟΙ ΠΕΡΣΙΔΕΣ


Το είπα, αλλά αν διάβασες σε μετέπειτα ποστ, έσκασε η γυψοσανίδα μου ψηλά στο ταβάνι, οπότε έβαλα άλλες δύο περσίδες, συν μία εκτόνωσης σχεδόν κολλητά στο ταβάνι για να ανεβάσω την ροή και να κρυώσει λίγο η φούσκα. Τώρα έχω λιγότερη ταχύτητα αέρα, αλλά μεγαλύτερο όγκο. Φάνηκε αμέσως στον τρόπο που ανεβάζει θερμοκρασία ο χώρος. Η θερμοκρασία έπεσε από 140 στους 110 και ιδανικά θα ήθελα να πέσει και κάτω από 100. Απλά δεν έχω άλλον χώρο για περσίδες....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.530 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ