Primus 45

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #91441 από electron
Απαντήθηκε από electron στο θέμα Primus 45
Έβαλα και εγώ σιλικόνη χτες στην εβδομαδιαία συντήρηση που κάνω,
και την άφησα περίπου 8 ώρες. Επίσης έβαλα και από το πίσω μέρος, μέσω της θυρίδας της αντίστασης. Με ανοιχτό καπάκι και στάθμη κάτω από το τζαμακι του σιλό δεν έχω καθόλου καπνό/σκόνη

Συνημμένο αρχείο:


Uploaded with iPhone 4


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #91453 από agge72
Απαντήθηκε από agge72 στο θέμα Primus 45

electron έγραψε: Έβαλα και εγώ σιλικόνη χτες στην εβδομαδιαία συντήρηση που κάνω,
και την άφησα περίπου 8 ώρες. Επίσης έβαλα και από το πίσω μέρος, μέσω της θυρίδας της αντίστασης. Με ανοιχτό καπάκι και στάθμη κάτω από το τζαμακι του σιλό δεν έχω καθόλου καπνό/σκόνη



Uploaded with iPhone 4



Συνεχιζεις να υπερασπιζεσε εναν (λεβητα-ξυλου-πελλετ)ωπου τον εχεις πληρωση καπου 2.500e και προσωπικα
επειδη εχω δει παρα πολους αλλους και θα συνεχιζω να βλεπω ο συγκεκριμενος δεν τα αξιζη τα λεφτατου.

Ασχετα το αν εχει προβληματα η οχι δεν παυει να ειναι ενας λεβητας με πολυ μεγαλες καταναλωσης
πολυ μεγαλες απωλειες.


Προσωπικα πανω απο 1200e για αυτον τον λεβητα δεν θα εδινα!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #91458 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Primus 45

electron έγραψε: καλημέρα σε όλους καλό μήνα και καλή Κυριακή.

Διαβάζω διάφορα που λέτε στο forum περί βλαβών και θέλω να πω την γνώμη μου πάνω σε αυτά.

Να αναφέρω επίσης ότι είμαι και εγώ ιδιώτης και τελικός χρηστής του μηχανήματος και ουδέν σχέση έχω με την εταιρία –πλέον από αυτή του πελάτη- επαγγελματικά.

Ο συλλογισμός μου είναι ο εξής :

Ας πούμε ότι εδώ μέσα έχουν προβλήματα 4-5 άτομα με τους λέβητες τους. Σωστά?

Ποσά κομμάτια έχει πουλήσει η Μavil στο σύνολο, από τότε που ξεκίνησε την παραγωγή των primus ?

Αν πούμε ότι έχουν δώσει 1000τμχ τότε το ποσοστό των βλαβών (τουλάχιστον το οποίο γνωρίζουμε από το forum) είναι 0,5‰. Δέχομαι ότι μπορεί να υπάρχουν και άλλοι πελάτες που να έχουν πρόβλημα από τον λέβητα αλλά δεχτείτε και εσείς ότι υπάρχουν πελάτες οι οποίοι έχουν επίσης τον λέβητα και δεν έχουν κανένα πρόβλημα, ούτε επίσης ασχολούνται με τα forum ώστε να μπουν και να μοιραστούν τις απόψεις τους.

Εγώ δεν σας κρύβω ότι ένας λόγος που πήρα τον συγκεκριμένο λέβητα ήταν γιατί είδα ότι υπήρχε μεγάλη συζήτηση περί αυτού εδώ στο forum και επίσης επειδή είναι και Ελληνικός.

Τον έχω σε λειτουργία από 27/12/12 και προς το παρόν δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα.

Για τον φίλο που είπε να κινηθούμε κατά της εταιρίας η γνώμη μου είναι ότι ποιος ο λόγος να το κάνω από την στιγμή που δεν έχω πρόβλημα με το μηχάνημα?

Αν αντιμετωπίσω ποτέ πρόβλημα και δεν έχω την απαραίτητη υποστήριξη τότε να πράξω έτσι, αλλιώς για ποιο λόγο ?

vag1234 έγραψε: Αλήθεια τι πιστοποίηση έχει;;


Όλη η σειρά primus εχει

CE (EN-303-5)

QMSCERT ISO9001

EBETAM (Mirtec)

Αν θέλει κάποιος αντίγραφα μπορεί να απευθυνθεί στην εταιρία.


Ασε μας ρε φιλαράκο... Για να τελειώνουμε το μηχάνημα έχει σοβαρά θέματα και είναι υπερκοστολογημενος ..

Ακόμα και τον termodinamik ο οποιοσ εχει ολεσ τισ απαραιτητεσ πιστοποιησεισ και "βγήκε" ένας τίμιος λεβητας βάση υλικών κατασκευής δεν θα έπρεπε να κοστίζει πάνω από 1700€ ..

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #91460 από electron
Απαντήθηκε από electron στο θέμα Primus 45
φίλε δεν υπερασπίζω τίποτα.

Απλά λέω την γνώμη μου και την εμπειρία που έχω μέχρι στιγμής με το ενλογω μηχάνημα.

Από εκεί και πέρα απλά δεν συμφωνώ με τo σκεπτικό ότι θέλετε να τους βγάλετε όλους σκάρτους.

Απλά δεν συμφωνώ.

Δημοκρατία έχουμε και όλες οι απόψεις είναι σεβαστές.

Eγώ δεν είχα το βαλάντιο να πάρω κάτι ακριβότερο μιας και μετά από τις 2,500€ ανέβαινα πολύ ψηλά.

Για εμένα επίσης και την χρήση που του κάνω, είμαι ικανοποιημένος, επίσης δεν ξέρω για το αν καίει πολύ η όχι, επισης σε σχέση με το πετρέλαιο που πλήρωνα πριν ειμαι σαφως και πολυ καλυτερα.

Από εκεί και πέρα οποίος διαβάζει βγάζει τα συμπεράσματα του και αν θέλει τον αγοράζει η όχι.

Το θεμα εδώ είναι να ανταλασουμε αποψεις για το μηχανημα και για τα οποια προβληματα προκυπτουν.

καλο ειναι να μεινουμε σε αυτα.


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #91461 από electron
Απαντήθηκε από electron στο θέμα Primus 45
@vag1234

Ρώτησες κάτι ποιο πάνω και σου απάντησα. (για το θέμα πιστοποιητικών).

Από εκεί και πέρα δεν γνωρίζω περί θεμάτων κόστους που αναφέρεις και υπερτιμολογισεων, γιατί δεν είμαι ειδικός ούτε το επάγγελμα μου έχει να κάνει με αυτόν τον τομέα.
Εγώ διαφώνησα σε ένα και συγκεκριμένο πράγμα. (το αναφέρω ποιο πάνω, μην τα ξαναγράφω)
Από εκεί και πέρα δεν υπάρχει λόγος αντιπαράθεσης και επιθέσεων, ούτε δέχομαι να μου λένε ορισμένοι για το αν υποστηρίζω ή όχι το ενλογω μηχάνημα.

Έχω το δικαίωμα απλά να πω την γνώμη μου σαν χρηστής.

Από εκεί και πέρα αν δεν αρέσει σε κάποιους πρόβλημα τους..


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by electron.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #91465 από fritakos
Απαντήθηκε από fritakos στο θέμα Primus 45

electron έγραψε: καλημέρα σε όλους καλό μήνα και καλή Κυριακή.

Διαβάζω διάφορα που λέτε στο forum περί βλαβών και θέλω να πω την γνώμη μου πάνω σε αυτά.

Να αναφέρω επίσης ότι είμαι και εγώ ιδιώτης και τελικός χρηστής του μηχανήματος και ουδέν σχέση έχω με την εταιρία –πλέον από αυτή του πελάτη- επαγγελματικά.

Ο συλλογισμός μου είναι ο εξής :

Ας πούμε ότι εδώ μέσα έχουν προβλήματα 4-5 άτομα με τους λέβητες τους. Σωστά?

Ποσά κομμάτια έχει πουλήσει η Μavil στο σύνολο, από τότε που ξεκίνησε την παραγωγή των primus ?

Αν πούμε ότι έχουν δώσει 1000τμχ τότε το ποσοστό των βλαβών (τουλάχιστον το οποίο γνωρίζουμε από το forum) είναι 0,5‰. Δέχομαι ότι μπορεί να υπάρχουν και άλλοι πελάτες που να έχουν πρόβλημα από τον λέβητα αλλά δεχτείτε και εσείς ότι υπάρχουν πελάτες οι οποίοι έχουν επίσης τον λέβητα και δεν έχουν κανένα πρόβλημα, ούτε επίσης ασχολούνται με τα forum ώστε να μπουν και να μοιραστούν τις απόψεις τους.

Εγώ δεν σας κρύβω ότι ένας λόγος που πήρα τον συγκεκριμένο λέβητα ήταν γιατί είδα ότι υπήρχε μεγάλη συζήτηση περί αυτού εδώ στο forum και επίσης επειδή είναι και Ελληνικός.

Τον έχω σε λειτουργία από 27/12/12 και προς το παρόν δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα.

Για τον φίλο που είπε να κινηθούμε κατά της εταιρίας η γνώμη μου είναι ότι ποιος ο λόγος να το κάνω από την στιγμή που δεν έχω πρόβλημα με το μηχάνημα?

Αν αντιμετωπίσω ποτέ πρόβλημα και δεν έχω την απαραίτητη υποστήριξη τότε να πράξω έτσι, αλλιώς για ποιο λόγο ?

vag1234 έγραψε: Αλήθεια τι πιστοποίηση έχει;;


Όλη η σειρά primus εχει

CE (EN-303-5)

QMSCERT ISO9001

EBETAM (Mirtec)

Αν θέλει κάποιος αντίγραφα μπορεί να απευθυνθεί στην εταιρία.


Είναι γεγονός οτι εμφανίζονται συχνά κάποια συγκεκριμένα προβλήματα που η εταιρεία όφειλε να είχε αντιμετωπίσει. Βέβαια έχουμε και μια τάση να υπερθεματιζουμε και να θαβουμε οτιδήποτε Ελληνικό !!! (δυστυχώς)
Πολλοί ειναι διατεθειμένοι για να γλιτώσουν λίγα ευρώ να αγοράσουν κατευθείαν απο Βουλγαρία Τουρκία η άλλες χώρες λεβητες φθηνοτερους μεν αλλα χωρις καμία τεχνική υποστήριξη και σε μερικούς χωρις καν αγγλικές οδηγίες χρήσεως (ούτε λόγος για ελληνικές). Εκεί βέβαια οτι προβλήματα υπάρχουν τα λύνει ο καθένας μόνος του μια που δεν έχει και που να διαμαρτυρηθεί και σε περίπτωση βλάβης ή επισκευή μπορει να αποδειχθεί πολυ δαπανηρή !
Εγώ Ελληνικό λέβητα πήρα Bioplex και ειμαι πολυ ευχαριστημένος. Υπάρχουν κάποιες λεπτομέρειες που θα μπορούσαν να είχαν βελτιωθεί αλλα δεν ειναι θέματα ουσίας.
Ας μην θαβουμε τόσο εύκολα τα Ελληνικά προϊόντα και ας προσπαθήσουμε να τα στηρίξουμε για να έχουμε στο μέλλον όλοι δουλειές !! B)
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": PRIMUS 45, electron

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.278 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ