Θερμομόνωση

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #36394 από tsimentoulis
Απαντήθηκε από tsimentoulis στο θέμα Απ: Θερμομόνωση
Καλησπέρα σας!

Θα ήθελα να ρωτήσω αν θεωρείτε σε νέα κατοικία 8μ. ύψος 120τμ. στα βόρεια παράλια της Κρήτης υπερβολή τη χρήση θερμοπρόσοψης και ytong.

Επίσης αν κάποια εταιρία παρέχει οδηγίες για θερμοπρόσοψη επάνω στο ytong.

Ευχαριστώ!

Ευελπιστώ σε λίγο καιρό θα συζητάμε και για καυστήρες!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #36401 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Απ: Θερμομόνωση

tsimentoulis έγραψε: Καλησπέρα σας!

Θα ήθελα να ρωτήσω αν θεωρείτε σε νέα κατοικία 8μ. ύψος 120τμ. στα βόρεια παράλια της Κρήτης υπερβολή τη χρήση θερμοπρόσοψης και ytong.

Επίσης αν κάποια εταιρία παρέχει οδηγίες για θερμοπρόσοψη επάνω στο ytong.

Ευχαριστώ!

Ευελπιστώ σε λίγο καιρό θα συζητάμε και για καυστήρες!


Μαλλον λεφτα για ξοδεμα εχεις φιλε μου!!!
Εχεις ytong,μενεις Κρητη (μου αρεσει που λες κ βορεια παραλια!) κ θες να βαλεις κ θερμοπροσοψη? :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #36654 από ALXIOA
Απαντήθηκε από ALXIOA στο θέμα Απ: Θερμομόνωση

filosofos έγραψε: το depron για μεσα καλο ειναι αλλα δεν δουλευεται ευκολα απο οτι ακουσα,εκτος και αν το καλυψεις με γυψοσανιδα


φιλοσοfε αν θες στειλε μου σε μαιλ το τηλ του μαστορα σου να τον παρω να τον ρωτησω..!!

ευχαριστω

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #36666 από tsimentoulis
Απαντήθηκε από tsimentoulis στο θέμα Απ: Θερμομόνωση

stergiosbik έγραψε:

tsimentoulis έγραψε: Καλησπέρα σας!

Θα ήθελα να ρωτήσω αν θεωρείτε σε νέα κατοικία 8μ. ύψος 120τμ. στα βόρεια παράλια της Κρήτης υπερβολή τη χρήση θερμοπρόσοψης και ytong.

Επίσης αν κάποια εταιρία παρέχει οδηγίες για θερμοπρόσοψη επάνω στο ytong.

Ευχαριστώ!

Ευελπιστώ σε λίγο καιρό θα συζητάμε και για καυστήρες!


Μαλλον λεφτα για ξοδεμα εχεις φιλε μου!!!
Εχεις ytong,μενεις Κρητη (μου αρεσει που λες κ βορεια παραλια!) κ θες να βαλεις κ θερμοπροσοψη? :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:


για αυτό θα απευθυνθώ σε μηχανολόγο σαν αξιόπιστη γνώμη
ο σκοπός είναι σε βάθος 15ετίας η οικονομικότερη λύση (όσο γίνεται)

οι τιμές καυσίμου σε όλες τις μορφές ανεβαίνουν και θα ανέβουν και άλλο (προσωπική εκτίμηση)
1 τόνο ξύλα θα τον έχω δωρεάν απο τα χωράφια, αν με καλή μόνωση τη βγάζω το χειμώνα γιατί να μή το κάνω?

Στο άλλο θέμα μου,
δίνει κάποια εταιρίας θερμοπρόσοψης οδηγίες για εφαρμογή επάνω σε πορομπετόν?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #36694 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Απ: Θερμομόνωση
Έχω Ytong 20άρι και 3εκ πολυστερίνη από έξω. Αν ειχα προλάβει τον εργολάβο, θα είχα βάλει 8 πόντους πολυστερίνη και θα ήταν φρούριο κανονικό. Και τώρα καλό είναι.

Γνώμη μου είναι να το κάνεις. Δεν είναι μόνο ο χειμώνας που χρειάζεται η μόνωση, εμείς έχουμε -10 εδώ πάνω, εσείς έχετε 40άρια εκεί κάτω. Και επειδή και εδώ χτυπάει 1-2 φορές το καλοκαίρι 40άρια, το Ytong κρατάει το σπίτι κάτω από τους 29 χωρίς A/C, αν προσέξεις να αερίζεις πρωί και έχεις λογική σκίαση από νότο (καμιά τέντα, κάνα αναρριχώμενο, κάνα δέντρο). Οι γείτονες με κλασική τοιχοποιεία από τούβλο, πάνε 3-4 βαθμούς πάνω.

Το πορομπετόν δεν νομίζω να έχει διαφορετική εφαρμογή στις κόλλες, ίσως να θέλει απλά διαφορετικά καρφιά από αυτά του τούβλου/τσιμέντου.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": tsimentoulis

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #36700 από leividiotis
Απαντήθηκε από leividiotis στο θέμα Απ: Θερμομόνωση
Σωστός o Assteris η κολλά είναι η ιδία μόνο τα βύσματα αλλάζουν από το τούβλο και νομίζω ότι βάζουμε αυτά που είναι για μπετό.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.186 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ